Նոյեմբերի 17-ից՝ ժամը 10:00-ից, Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին կգործի անվտանգ. Արցախի նախագահ
Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի հավաստիացմամբ՝ վաղը՝ նոյեմբերի 17-ին, ժամը 10:00-ից Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին սկսելու է գործել անվտանգ կերպով, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Նա նշել է նաև, որ, ըստ ձեռքբերված պայմանավորվածության, առնվազն մինչև նոյեմբերի 25-ը դրան զուգահեռ կգործի նաև Մարտակերտ-Քարվաճառ-Վարդենիս մայրուղին:
«Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության համագործակցությամբ առավելագույնը կատարվում է ապահովելու համար արտաքին աշխարհի հետ Արցախի բնակչության տրանսպորտային հաղորդակցության անվտանգությունը, և մեր քաղաքացիներն արդեն կարող են իրենց ապահով զգալ ու վերադառնալ հայրենի տներ», - գրել է նախագահը:

С 17 ноября трасса Степанакерт-Бердзор-Горис начнет функционировать в безопасном режиме – Араик Арутюнян
16/11/2020 20:47
По заверениям командира миротворческого контингента РФ в Арцахе генерал-лейтенанта Рустама Мурадова завтра, 17 ноября, в 10:00 трасса Степанакерт-Бердзор-Горис начнет функционировать в безопасном режиме, сообщил на своей странице в Facebook президент Арцаха Араик Арутюнян.
Согласно достигнутой договоренности, как минимум до 25 ноября будет функционировать параллельно также трасса Мартакерт-Карвачар-Варденис.
«Благодаря сотрудничеству властей Республики Арцах и командного состава миротворческого контингента Российской Федерации делается все возможное для обеспечения безопасного транспортного сообщения жителей Арцаха с внешним миром, и отныне наши соотечественники смогут чувствовать себя в безопасности и спокойно возвращаться в свои дома», - написал президент Арцаха.