Mediaport. Նիկոլ Փաշինյանը Կարեն Ֆարխոյանի միջոցով յուրային դատավորների խումբ է ձևավորում. ներկայացվել է չորս դատավորի անուն
17/11/2020 14:23
Նիկոլ Փաշինյանը յուրային դատավորների խումբ է ձևավորում. գործընթացը ղեկավարում է դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը, գրում է Mediaport տելեգրամ-ալիքը:
Ըստ այդ տվյալների, Ֆարխոյանը Փաշինյանի անունից հանդիպումներ է ունենում վստահելի դատավորների հետ, ճշտում գործող իշխանության հանդեպ նրանց վերաբերմունքը և պայմանավորվում է, որ երբ դատախազությունը ընդդիմադիրներին կալանավորելու միջնորդություն ներկայացնի, նրանք բավարարելու են դրանք:
Երեկ, ուշ գիշերին դատավոր Ֆարխոյանը Փաշինյանին է ներկայացրել 4 այդպիսի դատավորի անուն.
1. Աննա Դանիբեկյան
2. Մնացական Մարտիրոսյան
3. Գագիկ Պողոսյան
4. Վաչե Մարգարյան
Ֆարխոյանը հայտնել, որ կան ևս 2 դատավորներ՝ Մանվել Շահվերդյանը և Արտակ Թադևոսյանը, որոնք դեռևս կամուկացի մեջ են, սակայն, եթե ԱԱԾ-ն կարողանա բավարար կոմպրոմատներ հավաքել, ապա նրանք նույնպես կմիանան այդ ցանկին:
Քիչ առաջ դատավորների ցուցակը փոխանցվել է դատախազություն, որտեղ աշխատանքներ են տարվում միջնորդությունները Ֆարխոյանին և նրա ներկայացրած ցանկում եղած դատավորներին մակագրելու ուղղությամբ, հայտնում է Mediaport տելեգրամ-ալիքը:

Никол Пашинян через Карена Фархояна формирует группу своих судей, уже представлены имена четырех судей – Mediaport
17/11/2020 15:18
Никол Пашинян формирует группу «своих» судей, этим процессом руководит судья Карен Фархоян, пишет Telegram-канал Mediaport.
Согласно данным, Фархоян проводит от имени Пашиняна встречи с доверенными судьями, выясняет их отношение к действующей власти и договаривается о том, что когда прокуратура представит ходатайства об аресте оппозиционеров, они удовлетворяли эти ходатайства.
Вчера поздно вечером судья Фархоян представил Пашиняну имена четырех судей:
1. Анна Данибекян
2. Мнацакан Мнацаканян
3. Гагик Погосян
4. Ваче Маргарян
Фархоян сообщил, что есть еще две судьи – Манвел Шахвердян и Артак Тадевосян, которые все еще сомневаются, однако если Служба национальной безопасности сможет собрать достаточное количество компромата, то и они также войдут в этот список.
Немногим ранее список судей был передан прокуратуре, где ведутся работы над тем, чтобы завизировать ходатайства на Фархояна и вошедших в представленный им список судей, сообщает Telegram-канал Mediaport.