Ազգային համաձայնության կառավարությունից շատ ավելի կարևոր է ազգային համաձայնության մթնոլորտը. Վարչապետ
18/11/2020 17:08
Այս պահին կառավարության կառուցվածքային փոփոխություն չի քննարկվում, իսկ ընդհանուր առմամբ՝ շատ ավելի կարևոր է ազգային համաձայնության մթնոլորտը, ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով ազգային համաձայնության կառավարության ստեղծման հնարավորությանը:
«Որովհետև միշտ չէ, որ կառավարությունների ձևավորմամբ՝ համաձայնության վերնագրի ներքո, ձևավորվում է համաձայնության մթնոլորտ: Մեր խնդիրը հիմա համաձայնության մթնոլորտի ձևավորումն է, և կարծում եմ, որ դրա պահանջը կա երկու կետերի շուրջ՝ կայունություն և անվտանգություն», - նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:

Atmosphere of national consent more important than formation of government of national consent: Armenia’s PM
Issue of changes in government’s structure are not being discussed now, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the NA today. Asked about opportunity of formation of government of national consent, the PM said it is more important to have atmosphere of national consensus.
“Not always atmosphere of consent is being formed with the formation of governments under consent title. Our issue is formation of atmosphere of consent and I think there is a demand of it from the view of two points – stability and security,” Pashinyan said.