«Հայրենիք» կուսակցությունը ողջունում է ՀՀ նախագահի ուղերձը՝ կոչ անելով միավորվել ազգային համաձայնության կառավարություն ձևավորելու օրակարգի շուրջ
18/11/2020 14:32
«Հայրենիք» կուսակցությունը ողջունում է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ Արցախում պատերազմը տանուլ տված վարչապետի անհապաղ հրաժարականի ու ազգային համաձայնության կառավարության ձևավորման հրամայական սահմանող ուղերձը, տեղեկացնում են կուսակցության գրասենյակից։
«Ազգային համաձայնության կառավարություն ձևավորելու առաջարկ «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հնչեցրել էր դեռևս ս.թ. հունիսի 4-ին՝ Վանաձորում համախոհների հետ հանդիպման ժամանակ։ Ցավոք, այդ կոչը հիմնականում մնաց անտեսված, ինչն էլ ամիսներ անց հանգեցրեց մեր ժողովրդի համար աղետալի հետևանքներ արձանագրած կապիտուլյացիային, որի միակ պատասխանատուն Նիկոլ Փաշինյանն է։
Հորդորում ենք Հայաստանի և Արցախի, հայ ժողովրդի անվտանգությամբ և ապագայով մտահոգ բոլոր քաղաքական ուժերին, հասարակական կառույցներին ու անհատներին ականջալուր լինել երկրի ղեկավարի կոչին, օր առաջ միավորվել այս օրակարգի շուրջ և ջանքեր գործադրել մեր հայրենիքի փրկության համար։
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ ընթացքն այլևս կործանարար է մեր երկրի ու ժողովրդի համար, այն պետք է կասեցնել օր առաջ», - նշված է կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Homeland party welcomes Armenia’s President address on necessity of PM’s resignation and formation of government of national consent
18/11/2020 14:41
Homeland party issued a statement welcoming the address of Armenia’s President Armen Sarkissian on immediate resignation of prime minister and formation of government of national consent.
The party stressed that the idea was voiced by leader of Homeland party Artur Vanetsyan yet on June 4 during the meeting with associates in Vanadzor.
“Unfortunately this call was ignored and months later resulted in capitulation with disastrous consequences for our people the responsible of which is Nikol Pashinyan,” the party said in the statement, urging all the political forces, public establishments and individuals to unite over the agenda and not spare efforts for the salvation of the homeland.
“The pace headed by Nikol Pashinyan is disastrous for our country and people, it must be stopped a day before,” the party’s statement reads.