ԱՊՀ-ում 40-ից ավելի ահաբեկիչ է ձերբակալվել Ռուսաստանի տվյալների շնորհիվ
Ռուսաստանից ստացված տեղեկատվության շնորհիվ ԱՊՀ-ի գծով նրա գործընկերները 2020 թվականին ձերբակալել են ավելի քան 40 ահաբեկիչների և նրանց հանցակիցների, հայտարարել Է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը:
«Ռուսական կողմից ներկայացված նյութերի համաձայն՝ արտասահմանյան գործընկերները ձերբակալել են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների ավելի քան 40 անդամների ու հանցակիցների», - նշել է Պատրուշևը՝ հանդես գալով ԱՊՀ-ի երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների՝ չորեքշաբթի կայացած նիստի բացման ժամանակ: Նրա խոսքերը մեջբերում Է ՌԴ ԱԽ-ի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը:
«Ստացված տեղեկատվության հիման վրա ավելի քան 950 օտարերկրացիների համար, որոնք ահաբեկչական գործունեության մասնակից են, փակ է մուտքը մեր երկիր», - ավելացրել է Պատրուշևը:

Благодаря российским данным в СНГ арестовали свыше 40 террористов
Благодаря информации от России ее партнеры по СНГ в 2020 году арестовали свыше 40 террористов и их пособников, заявил секретарь Совета безопасности РФ Николай Патрушев.
«По представленным российской стороной материалам зарубежными партнерами арестованы свыше 40 членов и пособников международных террористических организаций», - сказал Патрушев в среду на открытии заседания секретарей совбезов стран СНГ. Его слова приводит пресс-служба аппарата СБ РФ.
«На основании полученной информации более 950 иностранцам, причастным к террористической деятельности, закрыт въезд в нашу страну», - добавил Патрушев.