«Թող «դուխ» ունենան ու միանան իրենց ձայն տված քաղաքացիներին». ԱԺ-ի դիմաց ցույց անողներն ամոթանքի խոսքեր հնչեցրեցին իմքայլական պատգամավորների հասցեին
18/11/2020 11:33
Այսօր առավոտյան մի խումբ քաղաքացիներ ԱԺ շենքի դիմաց բողոքի ցույց էին իրականացնում՝ պահանջելով անվստահություն հայտնել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Հավաքվածների համոզմամբ՝ զինադադարի մասին հայտարարությունը և նոր պայմանների առաջքաշումը հնարավոր է բացառապես ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականից հետո:
Բողոքի ցույցի մասնակիցները միաժամանակ ընդգծում էին, որ Նիկոլ Փաշինյանը պարտված ղեկավար է և րոպե առաջ պետք է լքի պաշտոնը:
«Փաշինյանն Արցախի հարցի վերաբերյալ միշտ ասել է, որ պետք է հարցնի ժողովրդի կարծիքը, բայց նա ժողովրդի մեջքի հետևում որոշում է կայացրել, և նա պետք է հեռանա», – նշեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
Հավաքված քաղաքացիները նաև ամոթանքի խոսքեր հնչեցրեցին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հասցեին`միաժամանակ հույս հայտնելով, որ վերջիններս կմիանան իրենց և կանեն իրենցից կախված հնարավոր ամեն բան` վերացնելու երկրում հաստատված ռազմական դրությունը:
«Թող իրենց ասած «դուխն» ունենան ու միանան իրենց ձայն տված քաղաքացիներին», - նշեց ակցիայի մեկ այլ մասնակից:
Նշենք, որ ցուցարարների հետ զրուցեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը` խոստանալով նրանց հետ հանդիպել փակ տարածքում և քննարկել պատերազմի հետ կապված բոլոր հարցերը:

Пусть проявят свой «дух» и присоединяться к гражданам, отдавшим им свои голоса – участники акции протеста заклеймили позором депутатов фракции «Мой шаг»
18/11/2020 12:51
Сегодня с утра группа граждан проводит перед зданием парламента Армении акцию протеста с требованием выразить вотум недоверия премьер-министру Николу Пашиняну.
По убеждению участников акции, реализация заявления о прекращении огня и выдвижение новых условий возможно исключительно после отставки Никола Пашиняна.
Участники акции протеста подчеркивают также, что Никол Пашинян проигравший лидер и должен покинуть свой пост как можно раньше.
«Пашинян всегда говорил, что должен спросить мнение народа о решении вопроса Арцаха, но он принял решение за спиной народа и должен уйти», - отметил один из участников акции.
Собравшиеся также заклеймили позором депутатов фракции «Мой шаг», они выразили надежду, что депутаты присоединяться к ним и сделают все от них зависящее, чтобы отменить объявленное в стране военное положение.
«Пусть проявят так называемый свой "дух" и присоединяться к гражданам, которые отдали им свои голоса», - отметил другой участник акции.
Отметим, что с участниками акции пообщался депутат фракции «Мой шаг» Армен Хачатрян, пообещав им встретиться и обсудить с ними все связанные с войной вопросы.