«Ինչո՞ւ պատերազմից 2 օր հետո չարեցիր այն, ինչն արեցիր 40 օր հետո. գոնե այսքան երեխու գլուխ չէիր ուտի». զոհված զինծառայողի մայրը՝  վարչապետին
18/11/2020 18:54
«Ինչո՞ւ պատերազմից 2 օր հետո չարեցիր այն, ինչն արեցիր 40 օր հետո. գոնե այսքան երեխու գլուխ չէիր ուտի». զոհված զինծառայողի մայրը՝ վարչապետին
ԱԺ երեկվա նիստում շահարկել են որդի կորցրած մոր անունը, իբր, ինչ-որ մեկի թելադրանքով եկել եմ այստեղ վիշտը սրտիս ու ելույթ եմ ունեցել, հանրահավաքում ասաց պատերազմում զոհված կապիտան Մկրտիչ Օհանյանի մայրը՝ Անահիտ Օհանյանն՝ ընդգծելով, որ ինքը պատվերով համերգ տվող չի, և որ ոչ ոք բարոյական իրավունք չունի շահարկելու որևէ մոր անուն:
Մայրը դիմելով վարչապետին՝ ասաց.
«Դու ունե՞ս անձնագրային բաժին, առողջապահության նախարարություն, եթե ունես, ուրեմն իմ մասին տվյալներ նրանցից վերցնեիր, ոչ թե լրտեսներ ուղարկեիր իմ հիմնարկություն, ես ասել էի, որ բուժքույր եմ աշխատում»:
Նա նաև հարց հնչեցրեց, թե ինչո՞ւ վարչապետը պատերազմից 2 օր հետո չարեց այն, ինչն արեցի 40 օր հետո. «Գոնե այսքան երեխու «գլուխ չէիր ուտի»»:
Անահիտ Օհանյանը նաև հայտնեց, որ հունիս, հուլիս, օգոստոս և սեպտեմբեր ամիսների սպաների տան վարձն անգամ չի փոխանցվել:

Почему через два дня после войны он не сделал то, что сделал через 40 дней – мать погибшего военнослужащего
18/11/2020 19:18
На вчерашнем заседании парламента они спекулировали именем матери, сын которой погиб на войне, заявила сегодня в ходе митинга на площади Свободы мать погибшего капитана Мкртича Оганяна – Анаит Оганян, подчеркнув, что никто не имеет права спекулировать ее именем.
«Они заявляли, что якобы я по поручению кого-то пришла сюда и выступаю», - отметила она, подчеркнув, она не выступает на концерте по заявкам
Обратившись к премьер-министру, мать погибшего военнослужащего сказала:
«У тебя есть паспортный отдел, министерство здравоохранения? Если есть, значит, возьмите там данные обо мне, вместо того чтобы отправлять шпионов в учреждение, где работаю. Я говорила, что работаю медсестрой».
Она также спросила премьер-министра, почему через два дня после войны он не сделал то, что сделал спустя 40 дней: «Ты не послал бы на гибель столько ребят».
Анаит Оганян также сообщила, они не перечислили даже арендную плату для квартир офицеров за июнь, июль, август и сентябрь.