Իշխանությունը, փոխարեն անհապաղ միջոցներ ձեռնարկի գերեվարված զինծառայողներին գերությունից ազատելու համար, զբաղված է հարկատուների հաշվին քաղաքական հետապնդումներով. Վանեցյան
18/11/2020 16:21
Քիչ առաջ ՀՔԾ ներկայացավ ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը: Լրագրողների հետ զրույցում նա ասաց, որ իրեն կանչել են մեղադրանք առաջադրելու՝ ռազմական դրության պայմաններում հանրահավաք կազմակերպելու համար:
«Նպատակը մեկն է՝ կասեցնել քաղաքական ընդդիմախոսների գործունեությունը: Սա հստակ քաղաքական հետապնդում է: Իշխանությունը, փոխարեն կարևոր գործերով զբաղվի՝ զոհված, գերեվարված և անհետ կորած զինծառայողների ցուցակը հրապարակի, րոպե առաջ անհապաղ միջոցներ ձեռնարկի գերեվարված զինծառայողներին գերությունից ազատելու համար, զբաղված է մեր հարկատուների հաշվին քաղաքական հետապնդումներ իրականացնելով», - նկատեց Վանեցյանը:
Անդրադառնալով վարչապետի ճանապարհային քարտեզին՝ ասաց, որ 2.5 տարի բոլոր ուղղություններով ձախողված մարդը չի կարող որևէ ճանապարհային քարտեզ հրապարակել:
Ըստ ԱԱԾ նախկին տնօրենի՝ այս ծանր վիճակում մեզ պրոֆեսիոնալ, հայրենասեր, ազգային հայացքներ ունեցող մարդիկ են պետք երկիրը, Վանեցյանի ձևակերպմամբ, ամոթալի վիճակից հանելու համար:
Նա նաև ավելացրեց.
«Պայմանավորվենք՝ Փաշինյանին վարչապետ չկոչենք: Նա այսօր բարոյական իրավունք չունի կոչվելու վարչապետ: Նա մարդ է, ով զավթել է պաշտոնը և իր գործունեությամբ խորը փոսի մեջ է տանում ՀՀ-ն ու Արցախը: Ընդդիմությունն իր գործն անում է, և հանրային պահանջի բարձրացման հետ նա անպայման հրաժարական կտա»:

Вместо того чтобы предпринять срочные меры для освобождения из плена наших военнослужащих, власти заняты политическим преследованием оппонентов – Артур Ванецян
18/11/2020 17:11
Бывший директор Службы национальной безопасности, председатель партии «Родина» Артур Ванецян немногим ранее пришел в Специальную следственную службу. В беседе с журналистами Артур Ванецян заявил, что его вызвали, чтобы предъявить обвинение за организацию митинга в военное время.
«Цель одна – пресечь деятельность политических оппонентов. Это явное политическое преследование. Власти, вместо того чтобы заниматься важными делами, опубликовать список пропавших без вести и пленных военнослужащих, предпринять срочные действия для освобождения плененных военнослужащих, занимаются политическим преследованием за счет налогоплательщиков», - сказал Артур Ванецян.
Обратившись к представленной премьером дорожной карте, он сказал, что человек, который в течение двух с половиной лет потерпел фиаско во всех направлениях, не может публиковать какую-либо дорожную карту.
По словам председателя партии «Родина», в этой сложной ситуации стране нужны профессиональные, патриотичные люди, которые привержены национальным взглядам, чтобы вывести страну из этой позорной ситуации.
«Давайте договоримся не называть больше Пашиняна премьер-министром. У него сегодня нет морального права называться премьер-министром. Он человек, который узурпировал должность и своей деятельностью заводит Армению и Арцах в глубокую яму», - сказал он.