Նախջևանի կողմում մենք մեծ տարածություն ենք զիջել դեռևս 2018թ. ապրիլ-մայիս ամիսներին. Մովսես Հակոբյան
Մովսես Հակոբյանի խոսքով՝ Նախջևանի կողմում մենք մեծ տարածություն ենք զիջել դեռևս 2018թ. ապրիլ-մայիս ամիսներին, ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը:
Նա հայտնեց, որ Զանգակատան հատվածում հակառակորդն առաջ է շարժվել մոտավորապես 6 կմ, բնագծեր ենք կորցրել Արենիի հատվածում:
«Արտակ Դավթյանն այդ ամենը թաքցրել էր: ԳՇ պետ եմ եղել, չեմ իմացել, մինչև անձամբ չեմ գնացել այնտեղ», - ասաց Մովսես Հակոբյանը:

На нахичеванском участке границы мы уступили большие территории еще в 2018 году, в апреле-мае – Мовсес Акопян
19/11/2020 17:44
На нахичеванском участке границы мы уступили большие территории еще в 2018 году, в апреле-мае, заявил сегодня на пресс-конференции бывший начальник Военной контрольной службы министерства обороны Армении, генерал-полковник Мовсес Акопян.
Он сообщил, что противник продвинулся на участке села Зангакатун примерно на 6 километров, потеряны также рубежи на участке Арени.
«Артак Давтян скрывал все это. Я был начальником Генштаба ВС, но не знал об этом, пока лично не пошел туда», - сказал Мовсес Акопян.