Արցախի հերոսը կյանքից հեռացավ՝ տեսնելով նաև իր գործուն մասնակցությամբ ազատագրված հողերը թշնամուն հանձնված. Սերժ Սարգսյանը՝ Մանվել Գրիգորյանի մասին
19/11/2020 19:27
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Գրիգորյանների ընտանիքին՝ ԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա Երկրապահ կամավորականների միության նախկին նախագահ, Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի մահվան մասին, ում անունը, ինչպես իմ բազմաթիվ մարտական ընկերների անունները, անխզելիորեն կապված է Արցախյան ազատամարտի հերոսական բազում դրվագների, Արցախի սուրբ հողի ազատագրման և պաշտպանության հետ:
Մեր ազատագրական պայքարի երախտավորներից մեկի՝ Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ վերջին երկուսուկես տարիներին գործող իշխանությունների անմարդկային և զազրելի վերաբերմունքը, անբարո միջոցներով հետևողական, նպատակադրված վարկաբեկումը, ցավոք, անհետևանք չեղավ նրա առողջության համար:
Արցախի հերոսը կյանքից հեռացավ՝ տեսնելով նաև իր գործուն մասնակցությամբ ազատագրված հողերը թշնամուն հանձնված, նորօրյա մեր բազմաթիվ հերոս տղաների նահատակությունը, որոնց համար սգում ենք բոլորս, և դա ևս մեծ հարված էր Մանվելի համար:
Այս ծանր պահին խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում ձեզ, ձեր հարազատներին և մերձավորներին, Մանվել Գրիգորյանի զինակից ընկերներին», - ասված է ցավակցական հեռագրում։

Герой Арцаха ушел из жизни, увидев освобожденные также при его действенном участии земли сданными врагу – Серж Саргсян
19/11/2020 20:47
Третий президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования семье Григорянов в связи с кончиной бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» генерал-лейтенанта Манвела Григоряна.
«Я с глубокой скорбью узнал о кончине бывшего председателя Союза добровольцев Еркрапа, Героя Арцаха, генерал-лейтенанта Манвела Григоряна, имя которого, как и имена многих моих боевых товарищей, неразрывно связано с многочисленными героическими эпизодами Арцахской освободительной войны, освобождения и защиты святой земли Арцаха.
Бесчеловечное и омерзительное отношение действующих властей на протяжении последних 2,5 лет к одному из видных деятелей нашей освободительной борьбы – Манвелу Григоряну, его последовательная и умышленная дискредитация аморальными средствами, к сожалению, не остались без последствий для его здоровья.
Герой Арцаха ушел из жизни, увидев освобожденные также при его действенном участии земли сданными врагу, мученическую смерть многих наших современных героических парней, по которым мы все скорбим, и это стало еще одним большим ударом для Манвела.
В это непростое время выражаю глубокие соболезнования и поддержку вам, вашим родным и близким, боевым товарищам Манвела Григоряна», - говорится в телеграмме соболезнования.