Հույժ գաղտնի 00038 հրամանով կրճատվել է 5 գունդ. Մովսես Հակոբյան
Մարտավարական օղակը կրճատվել է, իսկ օպերատիվը, այսպես ասած, թուղթ գրողները, ավելացվել է, ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը:
«Հրամանը շատ վատն է՝ 00038, հույժ գաղտնի հրաման է եղել: Կրճատվել է մարտավարական օղակը՝ սկսած վաշտից, ավարտված գնդերով: Կրճատվել է 5 գունդ, որտեղ կար ամբողջ սպայական կազմը՝ հրետանիով, կապի միջոցներով, ամեն ինչով, բացի զինվորներից, որովհետև զինվորների քանակը քիչ է և չի բավարարում ամեն տեեղ զինվոր ունենալուն», - ասաց նա:

Строго секретным приказом 00038 было сокращено пять полков – Мовсес Акопян
Тактическое звено было сокращено, а оперативное звено, так называемые, работающие с бумагами, увеличено, заявил сегодня на пресс-конференции бывший начальник Военной контрольной службы министерства обороны Армении, генерал-полковник Мовсес Акопян.
«Приказ был очень плохим, это строго секретный приказ 00038. Сокращено тактическое звено, начиная с рот и заканчивая полками. Было сокращено 5 полков, которые состояли полностью из офицерского состава, с пехотой, средствами связи, со всем, кроме солдат, потому что солдат недостаточно для того, чтобы иметь их во всех местах», - сказал Мовсес Акопян.