Կոչ եմ անում բոլորին դուրս գալ փողոց և հասնել նրան, որ վարչապետի աթոռը ապօրինի զբաղեցրած Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
20/11/2020 15:22
Այսօր յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է դուրս գա փողոց և իր քաղաքացիական դիրքորոշումն արտահայտի, ոստիկանների կողմից բերման ենթարկվելիս լրագրողներին ասաց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:
«Այդ համաձայնագիրը շատ բարդ հետևանքներ է ունենալու Հայաստանի ու հայ ժողովրդի համար, որովհետև նաև Ադրբեջանի կողմից միջազգային դատարաններում ներկայացված հայցերը  բերելու են նրան, որ այս ժողովուրդն ապրելու է թշվառ և աղքատ: Այդ պատճառով ցանկացած քաղաքացի պետք է դուրս գա փողոց: Կոչ եմ անում բոլորին դուրս գալ փողոց և հասնել նրան, որ վարչապետի աթոռը ապօրինի զբաղեցրած Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարակն տա, այնուհետև ձևավորվի ժամանակավոր կառավարություն, և ստեղծվի իրավիճակ, որը թույլ կտա շտկումներ մտցել», - ասաց նա:
Քաղաքացիները խաղաղ անհնազանդության ակցիաներ են իրականացնում։ Փակելով փողոցների երթևեկելի հատվածը՝ նրանք պահանջում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
Քաղաքացիները վանկարկում են «Նիկոլ՝ դավաճան»։ Ոստիկանությունը բերման է ենթարկում խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին՝ կիրառելով ուժ:

Призываю всех выйти на улицу и добиться отставки занявшего незаконно кресло премьера Никола Пашиняна – Ара Сагателян (Видео)
20/11/2020 15:43
Сегодня каждый гражданин Армении должен выйти на улицу и выразить свою политическую позицию, заявил во время задержания полицейскими бывший руководитель – генеральный секретарь аппарата Национального Собрания Ара Сагателян.
«Это соглашение будет иметь очень тяжелые последствия для Армении и армянского народа, поскольку представленные Азербайджаном иски в международные суды приведут к тому, что этот народ будет жить в бедности и нищете. По этой причине каждый гражданин должен выйти на улицу. Я призываю всех выйти на улицу и достичь того, чтобы занявший незаконно кресло премьер-министра Никол Пашинян подал в отставку, затем было сформировано временное правительство, и создалась ситуация, которая позволит внести корректировки», - сказал он.
Отметим, что граждане проводят мирные акции гражданского неповиновения, перекрывая проезжую часть улиц и требуя отставки премьер-министра. Они скандируют «Никол – предатель!». Полицейские подвергают приводу участников мирной акции, применяя силу.