Կոչ եմ անում բոլորին դուրս գալ փողոց և հասնել նրան, որ վարչապետի աթոռը ապօրինի զբաղեցրած Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
20/11/2020 15:22
Այսօր յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է դուրս գա փողոց և իր քաղաքացիական դիրքորոշումն արտահայտի, ոստիկանների կողմից բերման ենթարկվելիս լրագրողներին ասաց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:
«Այդ համաձայնագիրը շատ բարդ հետևանքներ է ունենալու Հայաստանի ու հայ ժողովրդի համար, որովհետև նաև Ադրբեջանի կողմից միջազգային դատարաններում ներկայացված հայցերը  բերելու են նրան, որ այս ժողովուրդն ապրելու է թշվառ և աղքատ: Այդ պատճառով ցանկացած քաղաքացի պետք է դուրս գա փողոց: Կոչ եմ անում բոլորին դուրս գալ փողոց և հասնել նրան, որ վարչապետի աթոռը ապօրինի զբաղեցրած Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարակն տա, այնուհետև ձևավորվի ժամանակավոր կառավարություն, և ստեղծվի իրավիճակ, որը թույլ կտա շտկումներ մտցել», - ասաց նա:
Քաղաքացիները խաղաղ անհնազանդության ակցիաներ են իրականացնում։ Փակելով փողոցների երթևեկելի հատվածը՝ նրանք պահանջում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
Քաղաքացիները վանկարկում են «Նիկոլ՝ դավաճան»։ Ոստիկանությունը բերման է ենթարկում խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին՝ կիրառելով ուժ:

Former parliament official Ara Saghatelyan apprehended while calling all to take to streets and make Pashinyan resign (video)
Each person must take to streets to express the civil position, former head-secretary of NA staff Ara Saghatelyan said while being apprehended by the law enforcers.
“This agreement will have very grave consequences for Armenia and Armenian people because the sues Azerbaijan submitted to international courts will result in our people living poor. This is why each citizen must take to streets. I call all to go to streets and make Nikol Pashinyan, who illegally took the premier’s chair resign, then a temporary government will be formed and a situation will be created to allow making some corrections,” Saghatelyan said.
The citizens now are carrying out peaceful actions of disobedience. Closing streets they demand resignation of Armenia’s Prime Minister. They chant – Nikol traitor.