Քննչական կոմիտեն որոշում է կայացրել ձերբակալել Արթուր Դանիելյանին և այսօրվա տարերային ակցիայի մի շարք մասնակիցների
Քննչական կոմիտեն որոշում է կայացրել ձերբակալել Արթուր Դանիելյանին և այսօրվա տարերային ակցիայի մի շարք մասնակիցների՝ շինծու և ծիծաղելի մեղադրանքով, տեղեկացնում է «Ադեկվադ» միաբանությունը։
«Այժմ նրանք գտնվում են Զեյթունի քննչականում և այնտեղ են շտապում Ադեկվադ միաբանության այն անդամները, որոնք մինչև այս պահը գտնվում էին ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում: Սրան անգամ իմաստ չունի որևէ իրավական գնահատական տալու, որովհետև այս գործողությունները իրավական հարթությունից դուրս են: Սա դավաճան Նիկոլի մահացող իշխանության վերջին հուսահատ ջղաձգումներն են», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Следственный комитет принял решение задержать Артура Даниеляна и ряд участников сегодняшних стихийных акций
Следственный комитет Армении принял решение о задержании Артура Даниеляна и ряда участников сегодняшних стихийных акций протеста по сфабрикованным и смешным обвинениям, сообщает общественное движение «Адеквад».
«Сейчас они находятся в следственной отделе административного района Канакер-Зейтун и туда спешат те члены движения «Адеквад», кто до сих пор находился в Арабкирском отделении полиции. Нет даже смысла придавать этому какую-то правовую оценку, поскольку эти действия находятся вне правовой плоскости. Это последние отчаянные конвульсии умирающей власти Никола Пашиняна», - отмечается в сообщении.