Անձամբ ֆիզիկական անվտանգության երաշխիքներ եմ տալիս Նիկոլ Փաշինյանին և նրա ընտանիքին. որևէ մեկը նրանց հետ հաշվեհարդար չի տեսնի. Արթուր Վանեցյան
20/11/2020 12:31
Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր քայլերն այսօր էլ միտված են իր իշխանությունը պահպանելուն: 5 հազար տղա էլ զոհվել է՝ հանուն Փաշինյանի իշխանությունը պահպանելու, «5-րդ ալիք»-ի եթերում ասել  է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը` հավելելով, որ սեփական իշխանությունը պահելու համար վարչապետն այսօր պատանդի կարգավիճակում է պահում «Իմ քայլը» խմբակցությանն ու իրավապահ մարմիններին։
«Իմքայլական պատգամավորները տարբեր եղանակներով կապ են հաստատում ինձ հետ և ասում, որ Փաշինյանը վախեցնում է, ասում է` ով իր դեմ խոսեց, դավաճան է: Օդում կախված լուրերի համաձայն` կրիմինալ աշխարհի ներկայացուցիչներին ուղղորդում է դեպի պատգամավորներ` ֆիզիկական հաշվեհարդարի սպառնալիքների ներքո իր շուրջ պահելու համար», - ասել է նա:
Արթուր Վանեցյանը միաժամանակ շեշտել է` կասկածից վեր է, որ առաջիկայում ունենալու ենք ծայրահեղ դժվար ժամանակահատված, միլիոնավոր խնդիրներ:
«Այս մարդն ունակ չէ, չգիտի՝ պետական կառավարումն ինչ է: Հաջորդ վարչապետին պետք է շատ խնդրել, որ նա այսօր ստանձնի այդ պաշտոնը: 17 կուսակցությունները չեն պայքարում պաշտոնի համար, նրանք ասում են՝ Նիկոլ Փաշինյան, ընդունիր մեղքդ, ներողություն խնդրիր և հեռացիր:
Ես անձամբ և իմ մյուս գործընկերները պատրաստ ենք ֆիզիկական անվտանգության երաշխիքներ տալ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա ընտանիքին: Որևէ մեկը նրանց հետ հաշվեհարդար չի տեսնի», - ասել է Արթուր Վանեցյանը:

Artur Vanetsyan said to provide physical security guarantees to Pashinyan and his family
All the steps taken by Nikol Pashinyan are aimed at keeping power, ex-director of NSS Artur Vanetsyan said in an interview to 5th Channel.
“5,000 boys died for keeping Pashinyan’s power,” Homeland party leader said, adding that for keeping own power he keeps My Step faction and law enforcement bodies as hostages.
“My Step lawmakers are contacting me in different ways telling that Pashinyan threatens them, saying that who speaks against him is a traitor. According to unconfirmed information he directs representatives of criminal world to deputes to keep them over him under the threat of physical revenge,” he said.
At the same time Vanetsyan stressed that it is above any doubts that soon extremely complicated period will be with millions of issues.
“This person is not capable, he does not know what the state management is. The next prime minister must be asked a lot to assume the post. The 17 parties are not fighting for post, they say – Nikol Pashinyan admit your guilt, apologize and leave. I personally and my other colleagues are ready to give physical security guarantees to Nikol Pashinyan and his family. No one will seek revenge from them,” Vanetsyan said.