Անձամբ ֆիզիկական անվտանգության երաշխիքներ եմ տալիս Նիկոլ Փաշինյանին և նրա ընտանիքին. որևէ մեկը նրանց հետ հաշվեհարդար չի տեսնի. Արթուր Վանեցյան
20/11/2020 12:31
Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր քայլերն այսօր էլ միտված են իր իշխանությունը պահպանելուն: 5 հազար տղա էլ զոհվել է՝ հանուն Փաշինյանի իշխանությունը պահպանելու, «5-րդ ալիք»-ի եթերում ասել  է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը` հավելելով, որ սեփական իշխանությունը պահելու համար վարչապետն այսօր պատանդի կարգավիճակում է պահում «Իմ քայլը» խմբակցությանն ու իրավապահ մարմիններին։
«Իմքայլական պատգամավորները տարբեր եղանակներով կապ են հաստատում ինձ հետ և ասում, որ Փաշինյանը վախեցնում է, ասում է` ով իր դեմ խոսեց, դավաճան է: Օդում կախված լուրերի համաձայն` կրիմինալ աշխարհի ներկայացուցիչներին ուղղորդում է դեպի պատգամավորներ` ֆիզիկական հաշվեհարդարի սպառնալիքների ներքո իր շուրջ պահելու համար», - ասել է նա:
Արթուր Վանեցյանը միաժամանակ շեշտել է` կասկածից վեր է, որ առաջիկայում ունենալու ենք ծայրահեղ դժվար ժամանակահատված, միլիոնավոր խնդիրներ:
«Այս մարդն ունակ չէ, չգիտի՝ պետական կառավարումն ինչ է: Հաջորդ վարչապետին պետք է շատ խնդրել, որ նա այսօր ստանձնի այդ պաշտոնը: 17 կուսակցությունները չեն պայքարում պաշտոնի համար, նրանք ասում են՝ Նիկոլ Փաշինյան, ընդունիր մեղքդ, ներողություն խնդրիր և հեռացիր:
Ես անձամբ և իմ մյուս գործընկերները պատրաստ ենք ֆիզիկական անվտանգության երաշխիքներ տալ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա ընտանիքին: Որևէ մեկը նրանց հետ հաշվեհարդար չի տեսնի», - ասել է Արթուր Վանեցյանը:

Лично я готов предоставить Николу Пашиняну и его семье гарантии физической безопасности, никто не сведет с ними счеты – Артур Ванецян
20/11/2020 13:26
Все шаги Никола Пашиняна направлены сегодня на сохранение его власти. Ради сохранения власти Никола Пашиняна погибло 5 тысяч парней, заявил бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии «Родина» Артур Ванецян в эфире Пятого канала.
Он отметил, что Никол Пашинян, чтобы сохранить свою власть, держит в статусе заложников депутатов парламента Армении от фракции «Мой шаг» и правоохранительную систему.
«Депутаты фракции «Мой шаг» по разным каналам связываются со мной и рассказывают, что Никол Пашинян запугивает их: говорит, кто выступит против меня, предатель. Согласно витающим в воздухе слухам, он направляет к депутатам представителей криминального мира, чтобы они угрозами физической расправы удержали депутатов вокруг Никола Пашиняна», - сказал Артур Ванецян.
Он также отметил, что, вне всякого сомнения, в ближайшее время страну ждет крайне тяжелый период, миллионы нерешенных проблем.
«Этот человек просто недееспособен, он не знает, что такое государственное управление. Следующего премьер-министра нужно очень просить, чтобы он согласился на эту должность. 17 партий не ведут борьбу за должность, они говорят: Никол Пашинян признай свою вину, попроси прощение и уходи.
Лично я и другие мои коллеги готовы предоставить Николу Пашиняну и его семье  гарантии физической безопасности. Никто не сведет с ними счеты», - сказал Артур Ванецян.