Վարչապետի հրաժարականի պահանջով Գյումրիում փակվել են Շիրակի մարզպետարանի մուտքերն ու ելքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (Տեսանյութ)
20/11/2020 16:07
Շիրակի մարզպետարանի մուտքերն ու ելքերը, փողոցները փակված են, սա անհնազանդության խաղաղ ակցիա է, ֆեյսբուքյան ուղիղ միացման միջոցով տեղեկացրեց պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը:
«Քեզ եմ դիմում, Փաշինյան Նիկոլ: Ես հիմա գտնվում եմ Գյումրիում, Շիրակի մարզպետարանի դիմաց, որի մուտքերն ու ելքերը ոչ թե դժբախտ ու դժգույն, ինչպես քո կյանքն ա, այլ՝ շատ «էսթետիկ» ձևով փակված են: Սա անհնազանդության խաղաղ ակցիա է, ապակուսակցական ակցիա ա: Մենք այս ակցիայով ուզում ենք քեզ հասկացնել, գերագույն գլխավոր դավաճան, որ դու անելիք չունես մեր երկրում: Որ երկուս ու կես տարի դու փոքր-փոքր քայլերով մեր երկիրը տարար կործանման: Ասֆալտեցիր բոլոր ճանապարհները, որպեսզի այդ ճանապարհներով Արցախը հանձնես թուրքին: Դու այլևս անելիք չունես: Որովհետև Հայաստան երկիրը կանգնելու է:
Ուզում ես՝ բոլոր նախարարներիդ փոխի, չեն բացվելու ճանապարհները: Դու այլևս անելիք չունես, Փաշինյան Նիկոլ, Հայաստանի Հանրապետությունում: Քո միակ անելիքն է՝ դատարանում փորձել ապացուցել քո անմեղությունը, ինչին ես շատ-շատ կասկածում եմ», - նշեց Ռուբեն Մխիթարյանը:
Պրոդյուսերը խնդրանքով դիմեց ժողովրդին՝ ով ինչպես կարող է, թող դրսևորի իր անհամաձայնությունը, իր խոսքերով՝ «ստոր պայմանագրի հետ կապված»:
«Ապացուցեք, որ դուք համաձայն չեք այդ որոշման հետ, ապացուցեք, որ պատրաստ չեք կես տարի հետո արդեն Հայաստանի ձեր տներն այրեք ու արտագաղթեք այլ երկիր: Ինքներդ որոշեք, թե ինչպես եք դա անում: Մեր խնդիրն է՝ ժամ առաջ թուրք դավաճանը հեռանա մեր երկրից: Այլ կերպ հնարավոր չի», - ընդգծեց նա։

Требующие отставки Никола Пашиняна перекрыли входы и выходы областной администрации Ширака – Рубен Мхитарян (Видео)
20/11/2020 16:41
Входы и выходы областной администрации Ширакской области перекрыты, это мирная акция неповиновения, заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook продюсер Рубен Мхитрян.
«Обращаюсь к тебе, Никол Пашинян. Сейчас я нахожусь в Гюмри, перед областной администрацией Ширакской области, входы и выходы не такие несчастные и серые как твоя жизнь, они перекрыты в «эстетичной» форме. Это мирная акция неповиновения. Мы хотим сказать этой акцией, верховный главный предатель, тебе больше нечего делать в нашей стране. Ты на протяжении двух с половиной лет своими мелкими шагами привел нашу страну к гибели. Заасфальтировал все дороги, чтобы по этим дорогам сдать Арцах туркам.
Тебе больше нечего делать в Республике Армения, Пашинян Никол! Единственное, что ты должен сделать, этот встать перед судом и попытаться доказать, что невиновен, в чем я очень сомневаюсь», - заявил Рубен Мхитарян.
Продюсер обратился к народу с просьбой проявить свое несогласие с этим «подлым договором»:
«Докажите, что вы не согласны с этим решением, докажите, что вы не готовы через полгода сжигать свои дома в Армении и мигрировать в другую страну!»