Ռուս խաղաղապահներն օգնել են 4 հազար փախստականի վերադառնալ Ստեփանակերտ (Տեսանյութ)
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաքի ևս 1235 բնակիչ Հայաստանից վերադարձել է Ստեփանակերտ, հաղորդում է Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը:
Ռուս խաղաղապահների և ռազմական ոստիկանության պարեկները Երևանից Ստեփանակերտի գլխավոր հրապարակ տանող 27 ավտոբուս են ուղեկցել: Ռազմական գործողությունների դադարեցման սկզբից ի վեր 4000 փախստական է վերադարձել հայրենիք:
Միջգերատեսչական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի ղեկավարությամբ և հսկողության ներքո ապահովվել է շփման գծով նրանց վերադարձի և տեղաշարժման անվտանգությունը:

Российские миротворцы помогли 4 тыс. беженцев вернуться в Степанакерт (Видео)
Еще 1235 жителей столицы непризнанной Нагорно-Карабахской Республики вернулись в город из Армении, сообщает Минобороны России в пятницу, 20 ноября.
Патрули российских миротворцев и военной полиции сопроводили 27 автобусов с людьми, проследовавших из Еревана на главную площадь Степанакерта. Всего с начала прекращения боевых действий на родину вернулись 4 тыс. беженцев.
Безопасность их возвращения и перемещения через линию соприкосновения обеспечивались под руководством и контролем Межведомственного центра гуманитарного реагирования.