Երեկ Մատաղիսից, Մարտունիից և դեպի աջ գնացող կետերից մարմիններ ենք հանել. Վիտալի Ոսկանյան
Վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը ՊՆ դիմաց հավաքված անհետ կորած զինծառայողների ծնողներին տեղեկացրեց, որ վարչապետի հանձնարարությամբ միջգերատեսչական հանձնաժողով կստեղծվի։
Այս հայտարարությունն առաջացրեց ծնողների զայրույթը։
«Այդ հանձնաժողովը նո՞ր եք ուզում ստեղծել։ Հոկտեմբերի 5-ից մեր երեխաներից տեղեկություն չունենք, դուք նոր եք հանձնաժողով ստեղծում։ Երբ Սասուն Միքայելյանը վիրավորվեց, բոլորն իմացան, մեր երեխեքը 50 օր կորել են, դուք մեզ տվյալներ չեք տալիս, դա ճի՞շտ է», - ասաց ծնողներից մեկը։
Մարտական գործողությունների ընթացքում գերեվարված, անհետ կորած զինծառայողների և այլ անձանց հանձնաժողովի նախագահ Վիտալի Ոսկանյանն ասաց, որ երեկ Մատաղիսից, Մարտունիից և դեպի աջ գնացող կետերից մարմիններ են հանել։
«Նոյեմբերի 12-ից սկսած հանձնաժողովը տվյալներ է տրամադրում Կարմիր խաչին, ՌԴ-ին, մերոնք առաջնագծում են։ Ողջ երեխաներ ունենք, որոնց կարողացել ենք տարբեր հատվածներից գտնել, ծնողները տեղյակ են, այս պահի դրությամբ մարմիններ ենք հանում։ Այսինքն՝ այն հանձնաժողովը, որն աշխատում է, շարունակելու է աշխատել։ Վարչապետի որոշմամբ ձևավորվելու է ավելի ընդլայնված հանձնաժողով, որն ավելացնելու է մեր ներուժը։ Գործընթացը 24 ժամ շարունակվում է», - ասաց Ոսկանյանը։

Process of collecting bodies continues: chairman of commission to parents of missing servicemen
Prime Minister’s aide Nairi Sargysyan told the parents of the missing servicemen that an interdepartmental commission will be created with the instruction of the prime minister.
The statement raised the anger of the gathered.
“Are you going to create commission now? We have no information from our children since October 5 and you are just creating a commission.
When Sasun Mikayelyan was wounded all learnt that our children lost for 50 days, you are not informing us, is it right?” one of the parents said.
Chairman of commission on missing and captured servicemen Vitaly Voskanyan said and they have collected bodies from Mataghis, Martuni and in the right direction.
“Starting from November 12 the commission is providing information to the Red Cross, Russia. Ours are on the frontline. We have alive children whom we managed to find from different sectors, the parents are aware, now we are collecting bodies. The commission continues working. With the decision of the prime minister a more enhanced commission will be created which will double our potential. The process is lasting for 24 hours,” Voskanyan said.