Ֆեյքիզմ. Նիկոլ Փաշինյանի իրական գաղափարախոսությունը. Ավետիք Իշխանյան
Հուսով եմ, որ բոլորը հիշում են վարչապետի «խորիմաստ» միտքն, առ այն, որ «իզմ»-երի դարաշրջանն անցել է։ Իհարկե, այս «դարակազմիկ» միտքը շատերի կողմից ծափահարության արժանացավ։ Իսկապես, ի՞նչ լիբերալիզմ, կոմունիզմ, սոցիալիզմ, սոցիալ-դեմոկրատիա, պահպանողականություն, ազգայնություն, քրիստոնեություն և այլ, այսպես կոչված գաղափարախոսություններ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը:
«Չէ՞ որ մենք ունենք ժողովրդի, լեգիտիմ, օրինական, «հպարտ» իշխանություն։ Իրականում, որևէ իշխանություն չի կարող զերծ լինել «իզմ»-երից։ Նույնը վերաբերում էր և է իմքայլական վարչապետի իշխանությանը։ Այն ստեղծվեց և ամրապնդվեց, ապրիլյան պատերազմի հերոս Աբաջյանի կեղծ պապիկի կերպարով, շարունակվեց կեղծ «ոստիկան» Աշոտի, կեղծ տատիկով, արյունի կաթիլով կեղծ վիրակապով, Ծիծեռնակաբերդ այցելող կեղծ պապիկով, «ոտքերդ պաչեմ» կեղծ տատիկով։ Սուտն ու կեղծիքը տարածվել են համացանցով, ողջ պատերազմն է դրանցով ուղեկցվել։
Եվ այս ողջ 2,5 տարիների ընթացքում մեր հանրությունը ճաշակել է կեղծիքն ու սուտը, բայց ցավոք ծափահարել դրանց։ Եվ, ի՞նչ, կարծում եք սա գաղափարախոսություն չի՞, «իզմ» չի՞։ Այո, սա գաղափարախոսություն է, հստակ «իզմով» , և այդ «իզմ»-ը կոչվում է՝ ՖԵՅՔԻԶՄ։ Ահա, «Իմ քայլի», ավելի ճիշտ, նրա առաջնորդի իրական գաղափարախոսությունը», - գրել է նա:

Аветик Ишханян: Реальная идеология Никола Пашиняна – фейкизм
Надеюсь, все помнят «глубокомысленную» мысль премьер-министра о том, что эпоха «измов» прошла. Конечно, это «эпохальная» мысль удостоилась аплодисментов многих. Действительно, какой либерализм, коммунизм, социализм, консерватизм, социал-демократия, национализм, христианство и другие, так называемые идеологии, написал на своей странице в Facebook правозащитник Аветик Ишханян.
«Ведь у нас есть народная, легитимная, законная, "гордая" власть. В действительности ни одна власть не может воздержаться от "измов". То же самое касается власти премьер-министра от блока "Мой шаг". Она была создана и усилена образом фейкового дедушки героя Апрельской войны Абаджяна, продолжилась фейковой бабушкой фейкового "полицейского" Ашота, фейковой повязкой с каплей крови, посещающим Цицернакаберд фейковым дедушкой, "целующей ноги" фейковой бабушкой. Ложь и фальсификации распространялись в социальной сети, вся война сопровождалась ими.
И в течение этих двух с половиной лет наше общество вкушало ложь и фальсификации, но, к сожалению, аплодировало им. Неужели вы считаете, что это не идеология, не "изм"? Это идеология, с четким "измом" и этот "изм" называется ФЕЙКИЗМ. Вот реальная идеология блока «Мой шаг», а точнее его лидера», - написал он.