«Վարչապետի հետ հանդիպումը չի գոհացրել մեզ, դիմում ենք Ռուսաստանի դեսպանությանը՝ խնդրելով աջակցել». Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները ՌԴ դեսպանության դիմաց են
24/11/2020 14:02
Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները հավաքվել են ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանության դիմաց՝ իրենց երեխաների ճակատագրի վերաբերյալ պատասխաններ ակնկալելով ՌԴ իշխանություններից։
«Մենք իրոք անելանելի վիճակում ենք, արդեն 50 օր ոչ մեկը մեր խնդրին լուծում չի տալիս։ Դրա համար էսօր եկել ենք Ռուսաստանի դեսպանության մոտ՝ խնդրելու Ռուսաստանի դեսպանին, որ մեզ աջակցի էս հարցում», - լրագրողներին ասաց անհետ կորած զինծառայողներից մեկի ծնողը։
Դիտարկմանը, թե երեկ վարչապետի հետ հանդիպումը չի գոհացրել իրեն, անհետ կորած զինծառայողի ծնողը պատասխանեց.
«Վարչապետի հետ հանդիպումը չբավարարեց մեզ։ Նրա հետ երկար հանդիպում չենք ունեցել. մոտ 40-45 րոպե ենք հարցուպատասխան ունեցել։ Դրանից հետո նա ասաց, որ շտապում է հանդիպման, որը վերաբերում է հենց մեր հարցին։ Դրանից հետո արդեն մնացած զրույցը փոխվարչապետ Ավինյանի հետ է եղել ու բավականին երկար։ Շատ խնդիրներ ենք բարձրացրել», - ասաց անհետ կորած զինծառայողի ծնողը։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին անհետ կորած զինծառայողների ծնողները բողոքի ակցիա են իրականացրել Պաշտպանության նախարարության դիմոց։ Ավելի ուշ նրանք հանդիպում են ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։

Встреча с премьер-министром нас не удовлетворила, мы обращаемся к послу России с просьбой посодействовать нам – родственники без вести пропавших военнослужащих собрались перед посольством РФ
24/11/2020 14:46
Родственники без вести пропавших военнослужащих собрались сегодня перед посольством Российской Федерации в Армении, ожидая ответа о судьбе своих детей от российских властей.
«Мы на самом деле в безысходной ситуации, наша проблема не решается уже 50 дней. Поэтому сегодня мы пришли к посольству России, чтобы попросить посла РФ посодействовать нам в этом вопросе», - заявил в беседе с журналистами один из родственников.
На замечание, что вчера вы встречались с премьер-министром Армении, разве эта встреча не удовлетворила вас, родственник без вести пропавшего военнослужащего ответил:
«Встреча с премьер-министром не удовлетворила нас. Встреча с ним длилась недолго,  примерно 40-45 минут, были вопросы и ответы. После этого он сказал, что спешит на встречу, которая касается именно нашего вопроса. Остальной разговор проходил с вице-премьером Тиграном Авиняном и был довольно долгим. Было озвучено множество проблем», - сказал он.
Напомним, накануне родственники без вести пропавших военнослужащих провели акцию протеста перед министерством обороны Армении, требуя встречи с министром обороны. Позже они встретились с премьер-министром Николом Пашиняном.