Ղարաբաղում բնակություն հաստատել ցանկացողների գրանցման համար Աֆրինում բացվել է երկու գրասենյակ
Afrinpost-ն իր աղբյուրներից տեղեկացել է, որ վերջերս Թուրքիայի օկուպացիոն իշխանությունները երկու գրասենյակ են բացել Սիրիայի հյուսիսում գտնվող Աֆրինի օկուպացված քրդական շրջանի կենտրոնում` այն ընտանիքների համար, ովքեր ցանկանում են գրանցվել Լեռնային Ղարաբաղ/Արցախի շրջան տեղափոխվելու նախապատրաստման նպատակով՝ նպատակ ունենալով վերջնական կարգավորում հաստատել հայկական բանակի հետ մարտերից հետո ադրբեջանական բանակի կողմից օկուպացված այդ տարածքներում:
Աղբյուրները հաստատել են, որ առաջին գրասենյակը գտնվում է Հին Աֆրին շրջանում գտնվող People Credit բանկում, որը դարձել է թուրքական հետախուզության շտաբ, իսկ երկրորդ գրասենյակը գտնվում է former Ronahi Press-ի տարածքում, որը գտնվում է Ավրին/ներկայիս Ալ-Շիֆա հոսպիտալի հարևանությամբ՝ Նոր Աֆրինի տարածքում, որը նաև թուրքական հետախուզության կենտրոնն է:
Աղբյուրները նշում են, որ երկու գրասենյակները վկայությունն են թուրքմենական ընտանիքների մասնակցությանը, հատկապես Հոմս նահանգից, և ընտանիքների վերաբերյալ տվյալներ են հավաքվում Ղարաբաղ նրանց տեղափոխվելու նախապատրաստման ընթացքում, որի մեծ մասը գրավել է Ադրբեջանի բանակը, որը կազմում է Կարմիր Քուրդիստանի շրջանի մեծ մասը հայկական բանակի դեմ երեք շաբաթ տևած մարտերից հետո:
Աղբյուրները նշում են, որ, այսպես կոչված, «Աբու Թարվաթը», որը Թուրքիայի հետախուզության սպա է,  ծագումով Ազազի շրջանից է, ղեկավարում է առաջին գրասենյակը, իսկ երկրորդը`«Խիրու» անունով անձ է՝ թուրքմեն Ռայի շրջանի գյուղերից մեկից: Նրանք առաջ են մղում այդ ծրագիրը՝ իսլամական աշխարհազորայինների հետ համագործակցությամբ, որոնք իրենց շարքերում ունեն զինված թուրքմեններ:

Afrinpost: Two offices opened in Afrin … to register those wishing to settle in Karabakh
Afrinpost learned from its sources that the Turkish occupation authorities, recently opened two offices in the center of the occupied Kurdish region of Afrin in northern Syria, for families wishing to register their names in preparation for their transfer to the “Nagorno Karabakh / Artsakh” region, with the aim of final settlement in the areas occupied by Azeri army after battles with the Armenian army.
The sources confirmed that the first office is located in People Credit Bank in the old Afrin district, which Turkish intelligence transferred to its headquarters, while the second office is located in the “former Ronahi Press” site located next to the “Avrin / Al-Shifa Hospital now” in the New Afrin neighborhood, which is a center for Turkish intelligence too.
The sources indicated that the two offices are witnessing a turnout of Turkmen families, especially those from the province of Homs, and family data are taken in preparation for transferring them to the Qarabag region, which the Azerbaijani army occupied a large part of it constitutes the majority of the red Kurdistan region, after battles that lasted for three weeks with Armenian army.
The sources pointed out that the so-called “Abu Tharwat”, an employee of the Turkish intelligence, comes from the countryside of Azaz, runs the first office, while the second man, called “Khiru,” who is a Turkoman from one of the villages of al-Ra’i district, as they promote the plan in coordination with the Islamic militias that contain in its ranks armed Turkomans.