«Հայաստանում բոլոր մարմիններն իրենց սպառել են, դիմում ենք Վլադիմիր Վլադիմիրովիչին». ԱՆհետ կորած զինծառայողների ծնողները նամակ-խնդրագրով դիմում են  ՌԴ իշխանությանը
24/11/2020 14:25
«Հայաստանում բոլոր մարմիններն իրենց սպառել են, դիմում ենք Վլադիմիր Վլադիմիրովիչին». ԱՆհետ կորած զինծառայողների ծնողները նամակ-խնդրագրով դիմում են ՌԴ իշխանությանը
Հայաստանում բոլոր մարմիններն իրենց սպառել են, դրա համար որոշեցինք դիմել ՌԴ դեսպանությանը, ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության դիմաց լրագրողներին ասացին անհետ կորած զինծառայողների հարազատները։
«Բոլոր ճանապարհները փորձեցինք՝ ՊՆ, Կարմիր Խաչ, Կառավարություն։ Համոզված եմ՝ բոլոր ծնողներին չի բավարարում քայլերը, որ կատարվում են, մենք չենք տեսնում արդյունքներ։ Հայաստանում բոլոր մարմիններն իրենց սպառել են, դրա համար որոշեցինք դիմել ՌԴ դեսպանությանը», - ասաց Եղիշե Զաքունցը՝ նշելով, թե իր զարմիկն է անհետ կորած։
«Խնդրում ենք ռուսական կողմին՝ հենց Վլադիմիր Վլադիմիրովիչին, որպեսզի աջակցություն ցուցաբերի և ինչ-որ մի ձևով ազդի Ադրբեջանի կառավարության վրա, որ թողնեն խաղաղապահ զորքերը և Կարմիր Խաչը մտնեն Հադրութ և Ջաբրայիլ», - ասաց Եղիշե Զաքունցը։
Նշենք, որ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել են ՌԴ դեսպանության դիմաց՝ իրենց երեխաների ճակատագրի վերաբերյալ պատասխաններ ակնկալելով ՌԴ իշխանություններից։

В Армении все органы исчерпали себя, мы обращаемся к Владимиру Владимировичу – родственники без вести пропавших военнослужащих передали письмо-просьбу российским властям
24/11/2020 15:07
В Армении все органы исчерпали себя, поэтому мы решили обратиться к посольству России, заявили собравшиеся у посольства Российской Федерации в Армении родственники без вести пропавших военнослужащих.
«Мы уже обращались в Минобороны Армении, Красный Крест, правительство. Уверен, что предпринимаемые шаги не удовлетворяют всех родителей, мы не видим результата. В Армении все органы уже исчерпали себя, поэтому мы решили обратиться в посольство России», - сказал Егише Закунц, отметив, что без вести пропал его племянник.
«Просим российскую сторону, именно Владимира Владимировича, чтобы оказал нам содействие и повлиял как-то на правительство Азербайджана, чтобы сотрудникам Красного Креста и российским миротворцам разрешили войти в Гадрут и Джебраил», - сказал Егише Закунц.