«Սա շարքային, փնթի կազմակերպված քաղաքական հետապնդում է, որն արդյունք չի տալու». Խուզարկել են Միհրան Հակոբյանի տունը (Տեսանյութ)
24/11/2020 12:12
Ոստիկանության աշխատակիցները խուզարկություն են իրականացրել «Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիր Միհրան Հակոբյանի տանը:
Լրագրողների հետ զրույցում Հակոբյանն ասաց, որ խուզարկություն է իրականացվել այն գործով, որով մեղադրանք է առաջադրվել իրեն:
«Չեն գտել ոչինչ: Փոխարենն առգրավել են գործի ու իրադարձությունների հետ կապ չունեցող ինչ-որ բաներ: Այս ամենը տեղի է ունեցել խախտումներով, որովհետև դատարանի որոշման մեջ ամրագրված է՝ քննիչներից ով պետք է կատարեր խուզարկությունը, բայց խուզարկությունն այլ անձ է կատարել», - ասաց նա:
Նրա խոսքով՝ ցուցակներ, «ռուպռներ» ու իբրև թե ապօրինի հավաքի հետ կապված ինչ-որ պարագաներ են փնտրել, որոնք բնակարանից չեն հայտնաբերել:
Հակոբյանը եղածը որակեց Փաշինյանի կողմից անձամբ հրահանգավորված ապօրինությունների շարունակություն:
«Սա շարքային, փնթի կազմակերպված քաղաքական հետապնդում է, որն արդյունք չի տալու», - նկատեց Միհրան Հակոբյանը:

Это обычное, неряшливо организованное политическое преследование – полиция провела обыск в доме Миграна Акопяна
24/11/2020 13:11
Сотрудники полиции провели обыск в доме соучредителя «Карьяк Медиа», бывшего депутата парламента Армении Миграна Акопяна.
В беседе с журналистами Мигран Акопян заявил, что обыск проведен в рамках уголовного дела, по которому ему предъявлено обвинение.
«Ничего не нашли. Вместо этого изъяли какие-то вещи, не имеющие никакого отношения к делу и событиям. Все это происходило с нарушениями, поскольку в решении суда закреплено, что обыск должны были проводить следователи, но обыск проводил другой человек», - сказал Мигран Акопян.
По его словам, искали списки, «рупоры» и какие-то предметы, связанные с проведением якобы незаконного митинга, которые, однако, не были найдены в квартире.
Мигран Акопян назвал произошедшее продолжением беззакония, которое инициировано по указанию лично Никола Пашиняна.
«Это обычное, неряшливо организованное политическое преследование, которое не даст результата», - отметил Мигран Акопян.