Անհետ կորած զինծառայողների ծնողների նամակ-խնդրագիրն այսօր կլինի Մոսկայում. ՌԴ դեսպանատնից արձագանքեցին հարազատներին
24/11/2020 15:03
ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեպանության դիմաց հավաքված անհետ կորած զինծառայողների հարազատները ՌԴ ղեկավարությանն ուղղված իրենց նամակ-խնդրագիրը փոխանցեցին դեսպանատան ներկայացուցչին։
Հիշեցնենք՝ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել էին ՌԴ դեսպանության դիմաց՝ իրենց երեխաների ճակատագրի վերաբերյալ պատասխաններ ակնկալելով ՌԴ իշխանություններից։
«Դեսպանության ներկայացուցիչը կարդաց նամակը և ասաց, որ այս նամակին իրենք հենց հիմա ընթացք են տալու, այն փոխանցվելու է դեսպանին և այսօր արդեն մի քանի ժամվա ընթացքում այդ նամակը լինելու է Մոսկվայում։ Ասաց՝ իրենք կանեն ամեն ինչ, որպեսզի աջակցեն մեզ», - նամակը փոխանցելուց հետո ծնողներին փոխանցեց անհետ կորած զինծառայողի հարազատը։
«Մենք իրենց փոխանցեցինք, որ ունենք ծնողներ, ովքեր տեսել են իրենց զոհված երեխաներին՝ վիդեոներով։ Ասացին, որ ամեն ինչ կանեն, որ այդ հարցով մեզ օգնեն», - ասաց զինծառայողի հարազատը։

Letter-appeal of parents of missing servicemen to be in Moscow in few hours: Russian embassy responds to parents' request
24/11/2020 15:14
Parents of missing servicemen handed over to the representative of Russia’s embassy in Armenia their letter-appeal.
Today they have gathered outside the embassy building expecting answers about the fate of their missing children.
“The representative of the embassy read the letter and said they will start a proceeding. It will be handed to the ambassador after which on few hours the letter will appear in Moscow. He said they will do everything to support us,” one of the relatives of missing servicemen said.