Անհետ կորած զինծառայողների ծնողների նամակ-խնդրագիրն այսօր կլինի Մոսկայում. ՌԴ դեսպանատնից արձագանքեցին հարազատներին
24/11/2020 15:03
ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեպանության դիմաց հավաքված անհետ կորած զինծառայողների հարազատները ՌԴ ղեկավարությանն ուղղված իրենց նամակ-խնդրագիրը փոխանցեցին դեսպանատան ներկայացուցչին։
Հիշեցնենք՝ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել էին ՌԴ դեսպանության դիմաց՝ իրենց երեխաների ճակատագրի վերաբերյալ պատասխաններ ակնկալելով ՌԴ իշխանություններից։
«Դեսպանության ներկայացուցիչը կարդաց նամակը և ասաց, որ այս նամակին իրենք հենց հիմա ընթացք են տալու, այն փոխանցվելու է դեսպանին և այսօր արդեն մի քանի ժամվա ընթացքում այդ նամակը լինելու է Մոսկվայում։ Ասաց՝ իրենք կանեն ամեն ինչ, որպեսզի աջակցեն մեզ», - նամակը փոխանցելուց հետո ծնողներին փոխանցեց անհետ կորած զինծառայողի հարազատը։
«Մենք իրենց փոխանցեցինք, որ ունենք ծնողներ, ովքեր տեսել են իրենց զոհված երեխաներին՝ վիդեոներով։ Ասացին, որ ամեն ինչ կանեն, որ այդ հարցով մեզ օգնեն», - ասաց զինծառայողի հարազատը։

Письмо родителей без вести пропавших военнослужащих сегодня будет передано в  Москву – посольство России в Армении
24/11/2020 16:14
Письмо родителей без вести пропавших военнослужащих сегодня будет передано в Москву – посольство России в Армении
Собравшиеся сегодня перед посольством Российской Федерации в Армении родственники без вести пропавших военнослужащих передали свое письмо-просьбу представителю посольства.
Напомним, родственники без вести пропавших военнослужащих собрались сегодня перед посольством Российской Федерации в Армении в ожидании получить ответ о судьбе своих детей от российских властей.
«Представитель посольства прочитал письмо и сказал, что прямо сейчас они дадут ход этому письму, передадут его послу и в течение нескольких часов это письмо будет уже в Москве. Он сказал, что они сделают все возможное, чтобы посодействовать нам», - заявил один из родственников без вести пропавших военнослужащих.
«Мы попросили передать, что среди нас есть родители, которые видели своих погибших сыновей на видео. Они нам сказали, что сделают все, чтобы помочь в этом вопросе», - отметил он.