Ռազմական դրության բոլոր հիմնավորումները վերացել են. ԼՀ խմբակցության քարտուղար
Ռազմական դրության բոլոր հիմնավորումները վերացել են: Կարծում ենք՝ 16 օրը բավարար ժամանակ էր, որ կառավարությունն իր որոշումներում համապատասխան փոփոխություններ կատարեր, ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը:
«Կառավարության անգործության պատճառով սահմանափակումները երկարում են, մինչդեռ հնարավոր էր այս իրավիճակը հանգուցալուծել», - ասաց նա:
Իշխանական պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանն իր հերթին շեշտեց, որ իր տեղեկություններով՝ Ադրբեջանում ռազմական դրությունը շարունակվում է, ավելին՝ որոշ բնակավայրերում պարետային ժամ է սահմանված, և Ադրբեջանում գտնվող ահաբեկիչները շարունակում են մնալ այդ երկրի տարածքում:
Գորգիսյանի խոսքով՝ Ադրբեջանում ռազմական դրությունը կարող է պահպանվել՝ հենց միայն ահաբեկիչների առկայությունը հաշվի առնելով:

Отсутствуют все обоснования для сохранения военного положения – Геворк Горгисян
Все обоснования для сохранения военного положения уже отсутствуют. Мы считаем, что 16 дней были достаточны для того, чтобы правительство внесло соответствующие изменения в свои решения, заявил сегодня на внеочередном заседании парламента секретарь фракции «Светлая Армения» Геворк Горгисян.
«Ограничения продлеваются из-за бездеятельности правительства, в то время как эту ситуацию можно было урегулировать», - сказал он.
Депутат от правящей фракции «Мой шаг» Владимир Карапетян отметил, что по его сведениям, в Азербайджане военное положение еще продолжается, более того, в некоторых населенных пунктах введен комендантский час, и террористы все еще продолжают оставаться на территории этой страны.
В ответ Геворк Горгисян заявил, что военное положение в Азербайджане может продолжаться только с учетом присутствие в этой стране террористов.