Անհետ կորած զինվորների ծնողները հանդիպել են Արցախի նախագահին. ասում են, թե անտառում թաքնված տղաներին ադրբեջանցիները սպանում են. Իրավապաշտպան
28/11/2020 14:51
Լրագրող, իրավապաշտպան Արման Ղարիբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Անհայտ կորած զինվորների ծնողները կարճ ժամանակով փակել էին Ստեփանակերտի գլխավոր՝ Ազատամարտիկների պողոտան։ Քիչ առաջ ծնողները մտան նախագահական՝ Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպելու։ Հայրերն ասում են, որ ադրբեջանցիները թույլ չեն տալիս մուտք գործել իրենց վերահսկողության տակ գտնվող տարածքներ՝ անհայտ կորածներին փնտրելու։
Ասում են, թե անտառներում թաքնված տղաներ կան, բայց երբ ադրբեջանցիներին հայտնում են, թե որ հատվածներում են ցանկանում փնտրել, նախ նրանք են մտնում, սպանում են մեր տղաներին»։

Родители без вести пропавших военнослужащих встретились с президентом Арцаха: говорят, что азербайджанцы убивают парней, которые прячутся в лесах – правозащитник
28/11/2020 16:11
Журналист, правозащитник Арман Гарибян написал на своей странице в Facebook:
«Родители без вести пропавших военнослужащих на короткое время перекрыли в Степанакерте главный проспект Азатамартиков. Немногим ранее родители зашли в резиденцию президента на встречу с Араиком Арутюняном. Отцы говорят, что азербайджанцы не разрешают входить на подконтрольные Азербайджану территории, чтобы вести поиск без вести пропавших.
Говорят, что есть парни, которые прячутся в лесах, но когда азербайджанцам говорят, на каких участках они хотят искать, то они идут туда и убивают их детей».