Բացատրեմ՝ ինչու է գերագույն գլխավոր ֆեյքը իր մոտ կանչել դատավորներին. Արփինե Հովհաննիսյան
1. Ինչու՞ դատավորները կալանք չեն տալիս ու իմ պատվերին համապատասխան ընդդիմադիրներին չեն փակում։ Չէ՞ որ իմ սրտի դատախազը ինչ ասում եմ՝ անում է։
2. Ինչու՞ վարչական դատարանը կասեցրեց հավաքների ազատության արգելքի նորմը։ Հիմա փաստորեն ազատ կարող են հավաք անել։
3. ԲԴԽ անդամները ինչու՞ չեն ազատվում Ռ. Վարդազարյանից ու պատվեր չկատարող դատավորներից։
Հ.Գ. Ես լիահույս եմ, որ այնտեղ գնացած մարդիկ հասկանում են՝ ինչ է կատարվում հիմա երկրում ու որ ազգային պատուհասը չի տիրապետում իրավիճակին։
Կոչ եմ անում լրատվամիջոցներին սպասել ու հարցեր ուղղել այս մարդկանց։ Ամեն ինչի մասին, այդ թվում՝ ստորացուցիչ համաձայնագրի մասին իրենց կարծիքը որպես քաղաքացի»։

Объясню, почему верховный главный фейк вызвал к себе судей – Арпине Ованнисян
1. Почему судьи не выдают санкции на арест и не закрывают оппозиционеров в соответствии с моим заказом? Ведь, прокурор моего сердца выполняет все, что я ему говорю.
2. Почему административный суд отменил норму запрета на свободу собраний? Фактически, сейчас могут свободно провести митинг.
3. Почему члены Высшего судебного совета не избавляются от Рубена Вардазаряна и судей, не выполняющих заказ?
P.S. Я полона надежд, что пошедшие туда люди понимают, что сейчас происходит в стране и что национальное зло не владеет ситуацией.
Призываю все средства массовой информации подождать и задать вопросы этим людям. Обо всем, в том числе об их мнении об этом унизительном соглашении как граждан».