«Ավելի քան 600 մարմին հանվել է հակամարտության գոտուց». Արցախի նախագահը հանդիպել է անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների հարազատներին
30/11/2020 15:17
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր հերթական հանդիպումն է ունեցել անհայտ կորած և գերության մեջ հայտնված զինծառայողների մի խումբ հարազատների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորակազմի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը և ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Կարեն Սարգսյանը:
«Ներկայացնելով իրականացվող հումանիտար աշխատանքների ինտենսիվությունը՝ նշել եմ, որ ԱՀ ԱԻՊԾ, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի արցախյան գրասենյակի և ռուս խաղաղապահների սերտ համագործակցության շնորհիվ, այս ընթացքում ավելի քան 600 մարմին է հանվել հակամարտության գոտուց, և ամեն օր աշխատանքները շարունակվում են:
Այս օրերին պետական ամենաբարձր մակարդակով գործադրվում են բոլոր ջանքերը հնարավորինս կարճ ժամկետներում անհայտ կորած մեր բոլոր հայրենակիցների ճակատագրերը պարզելու ուղղությամբ», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հարությունյանը:

During this time more than 600 bodies have been retrieved from the conflict zone – Artsakh president
30/11/2020 17:23
Today I had a regular meeting with a group of relatives of missing and captured servicemen, which was attended by the commander of the Russian contingent carrying out a peacekeeping mission in Artsakh, Rustam Muradov, and the director of the Artsakh Republic State Service for Emergency Situations Karen Sargsyan, Artsakh president Arayik Haroutyunyan wrote on Facebook.
“Presenting the intensity of the humanitarian work being carried out, I have noted that I noted that thanks to the close cooperation between the State Emergency Service of the Republic of Artsakh, the Artsakh office of the International Committee of the Red Cross and Russian peacekeepers, more than 600 bodies have been retrieved from the conflict zone, and the work is underway. These days, all efforts are being made at the highest state level to find out the fate of all our missing compatriots in the shortest possible time," Haroutyunyan added.