Գեղամ Մանուկյանն ու մյուսները դադարեցնում են հացադուլը. չեն մերժել Կաթողիկոսին
Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն այսօր այցելել է հրապարակում գտնվող վարչապետի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներին ու հորդորել դադարեցնել հացադուլը: Նրանք չեն մերժել վեհափառին ու այսօր՝ 9-րդ օրը դադարեցնում են պայքարի այս միջոցը՝ ընտրելով այլ եղանակ, հաղորդում է «Երկիր մեդիա»-ն։
Հիշեցնենք, որ Հովվապետը մի քանի օր առաջ էր իր օրհնությունը փոխանցել ու հորդորել պայքարի այլ միջոց ընտրել:
Նշենք, որ կիրակի բազմաթիվ քաղաքացիների ու վեհափառի հեռահար հորդորով՝ Կիմ Բալայանն ու Անահիտ Կիրակոսյանն արդեն դադարեցրել էին հացադուլը, սակայն Գեղամ Մանուկյանը, Գարիկ Ավետիսյանն ու Տիգրան Սուքիասյանը շարունակում էին բողոքի այդ տարբերակը:
Գեղամ Մանուկյանը կաթողիկոսին շնորհակալություն է հայտնել հատկապես պատերազմի ժամանակ Հայ Առաքելական Եկեղեցու անգնահատելի դերակատարության համար: Բազմաթիվ գնդերեցներ, հոգեւոր հայրեր պատերազմի հենց առաջին օրվանից առաջնագծում էին:

Гегам Манукян и другие прекратили голодовку, последовав призыву Католикоса
Католикос Всех Армян Гарегин Второй сегодня посетил граждан объявивших голодовку перед зданием правительства с требованием отставки премьер-министра и призвал их прекратить голодовку.
Они не смогли отклонить призыв Католикоса Всех Армян и прекратили голодовку на 9 день и выберут другой способ борьбы, сообщает Yerkir Media.
Напомним, Католикос Всех Армян несколько дней назад передал им свое благословение и призвал объявивших голодовку выбрать другой путь борьбы.
Отметим, что в воскресенье, прислушавшись к призыву католикоса и многочисленных граждан, голодовку прекратили Ким Балаян и Анаит Киракосян, однако Гегам Манукян, Гарик Аветисян и Тигран Сукиасян продолжали голодовку.
Гегам Манукян выразил благодарность католикосу за неоценимую роль Армянской Апостольской Церкви во время войны. С первых дней войны многочисленные служители церкви находились на передовой.