Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 1-ին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նորանշանակ նախարար Վաղարշակ Հարությունյանին, հայտնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից։
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ ծանր փորձությունից հետո պաշտպանության ոլորտում բազմապատիկ աշխատանք է սպասվում և համոզմունք է հայտնել, որ Վաղարշակ Հարությունյանի ունեցած հարուստ ռազմական փորձն ու գիտելիքները մեծապես կնպաստեն գործընթացի արդյունավետ կազմակերպմանը:
Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ օրակարգային առաջնահերթություն է սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետևանքով անհայտ կորած և գերության մեջ հայտնված զինծառայողների ճակատագրերի հարցը, որին ուղղված են բոլոր ջանքերը:
Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է նախագահի կողմից բարձրացված հարցերի կարևորությունը՝ նշելով, որ Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմի և շահագրգիռ կառույցների հետ իրականացվում են բոլոր անհրաժեշտ գործողությունները:

Араик Арутюнян принял министра обороны Армении Вагаршка Арутюняна
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял 1 декабря министра обороны Армении Вагаршка Арутюняна, сообщает пресс-служба президента Армении.
Араик Арутюнян отметил, что после тяжелого испытания в сфере обороны предстоит многократная работа и выразил убеждение, что богатый военный опыт и знания Вагаршака Арутюняна поспособствуют эффективной организации этого процесса.
По словам президента, приоритетным вопросом является судьба без вести пропавших и плененных военнослужащих в результате развязанной 27 сентября Азербайджаном войны.
Вагаршак Арутюнян подчеркнул важность озвученных президентом вопросов, отметив, что совместно с высшим командным составом Армии обороны и заинтересованными структурами реализуются все необходимые действия.