Վաղը կհայտարարվի երկրի ղեկավարի թեկնածուի անունը. Արծվիկ Մինասյան
Որոշիչ հանրահավաքի մասին վաղը հայտարարություն կլինի, այսօր Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հավաք-երթի ընթացքում ասաց ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը։
«Չեմ ուզում փակագծերը բացել, բայց թող ժողովուրդն իմանա, որ այն սպասելիքները, որոնք արտաբերվել էին այս ընթացքում՝ ապագա զարգացումների հետ կապված, նոր ձևավորվելիք անցումային կառավարության մասին, վաղը հայտարարության տեսքով կներկայացվեն և առաջին օրերին մեծ հանրահավաք կլինի», - ասաց Մինասյանը։
Հարցին՝ երկրի ղեկավարի թեկնածուի կամ թեկնածուների մասին ևս հայտարարվելո՞ւ է, Արծվիկ Մինասյանը պատասխանեց.

Завтра будет объявлено имя кандидата на пост главы государства – Арцвик Минасян
Завтра будет сделано заявление о предстоящем митинге, заявил сегодня представитель АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян во время «Шествия достоинства» с требованием отставки Никола Пашиняна.
«Не хочу открывать скобки, но пусть народ знает, что завтра в виде заявления будут представлены все те угрозы, о которых говорилось в этот период в связи с дальнейшими развитиями, а также о формировании нового правительства. Кроме того, в ближайшие дни будет проведен большой митинг», - сказал Арцвик Минасян.
На вопрос, будет ли объявлено имя кандидата и кандидатов на пост главы государства, Арцвик Минасян ответил: «Да, обязательно. Завтра».