Եթե ժողովուրդը պահանջի, ապա սահմանադրական ճանապարհով կունենանք պաշտոնազրկված դավաճան. Արծվիկ Մինասյան
02/12/2020 19:04
Մեր նպատակն է ձևավորել այնպիսի անցումային կառավարություն, որի անելիքներն այս պահին հստակ են, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով «Արժանապատվության երթ»-ի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը։
«Ցավոք, իշխանությունը սա ոչ միայն չի գիտակցում, նաև հասարակության մի էական հատվածի հակառակն է տրամադրում՝ շարունակելով իր կեղծ լուրերն ու պառակտումները։ Նիկոլ Փաշինյանը պատերազմի հրձիգ է։ Երկիրը ներքաշել է պատերազմի մեջ, երկուսուկես տարի պետությունը թուլացրել է իր վարչախմբով հանդերձ և այսօր փորձում է տարբեր հայտարարություններ ներկայացնել՝ իբրև իրեն պաշտպանելու միջոց», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
Նա համոզմունք հայտնեց՝ եթե ժողովուրդը հետևողական լինի, ապա հեղափոխություն կլինի։
«Եթե ժողովուրդը պահանջի, ապա սահմանադրական ճանապարհով կունենանք պաշտոնազրկված դավաճան, որին սպասում է նաև օրենքով սահմանված կարգով քրեական հետապնդումը, դրանից հետո կունենանք արժանապատիվ իշխանություն», - ասաց Մինասյանը։

Armenia to have dignified authorities after Pashinyan is removed and subjected to criminal persecution – ARF-D representative
Our goal is to form a transitional government whose actions at this moment are clear, ARF-D representative Artsvik Minasyan said at the March of Dignity today in Yerevan.
“Unfortunately the government not only fails to realize it but prepares an essential part of society for the opposite – continuing its false news and separations. Nikol Pashinyan engaged the country into war, together with his regime he weakened the country for 2,5 years and today is trying to make different statements to allegedly defend him,” Minasyan said.
He expressed conviction that if the people are successive they will make a revolution.
“If the people demand we will have a traitor removed in a constitutional way who will be criminally persecuted in accordance with law and after it we will have dignified authorities,” Minasyan said.