Եթե ժողովուրդը պահանջի, ապա սահմանադրական ճանապարհով կունենանք պաշտոնազրկված դավաճան. Արծվիկ Մինասյան
02/12/2020 19:04
Մեր նպատակն է ձևավորել այնպիսի անցումային կառավարություն, որի անելիքներն այս պահին հստակ են, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով «Արժանապատվության երթ»-ի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը։
«Ցավոք, իշխանությունը սա ոչ միայն չի գիտակցում, նաև հասարակության մի էական հատվածի հակառակն է տրամադրում՝ շարունակելով իր կեղծ լուրերն ու պառակտումները։ Նիկոլ Փաշինյանը պատերազմի հրձիգ է։ Երկիրը ներքաշել է պատերազմի մեջ, երկուսուկես տարի պետությունը թուլացրել է իր վարչախմբով հանդերձ և այսօր փորձում է տարբեր հայտարարություններ ներկայացնել՝ իբրև իրեն պաշտպանելու միջոց», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
Նա համոզմունք հայտնեց՝ եթե ժողովուրդը հետևողական լինի, ապա հեղափոխություն կլինի։
«Եթե ժողովուրդը պահանջի, ապա սահմանադրական ճանապարհով կունենանք պաշտոնազրկված դավաճան, որին սպասում է նաև օրենքով սահմանված կարգով քրեական հետապնդումը, դրանից հետո կունենանք արժանապատիվ իշխանություն», - ասաց Մինասյանը։

В Армении будет отстраненный конституционным путем от власти предатель, если народ проявит последовательность – Арцвик Минасян
02/12/2020 19:41
Наша цель – сформировать такое переходное правительство, которое будет четко работать, заявил сегодня журналистам представитель АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян во время «Шествия достоинства» с требованием отставки Никола Пашиняна.
«К сожалению, власть не только не понимает этого, но и настраивает значительную часть общества против этого, продолжая распространять ложь и внося раскол в общество. Никол Пашинян спровоцировал войну. Он вовлек страну в войну, вместе со своей командой два с половиной года ослаблял страну, а сегодня пытается выступать с какими-то заявлениями, чтобы оправдать себя», - сказал Арцвик Минасян.
Он выразил уверенность, что если народ проявит последовательность, режим Пашиняна вынужден будет уйти.
«Если народ потребует, то в стране будет отстраненный от власти конституционным путем предатель, которого ждет уголовное преследование в установленном законом порядке. После этого мы сможем сформировать достойную власть», - сказал Арцвик Минасян.