Դեկտեմբերի 5-ի հանրահավաքին Վազգեն Մանուկյանը ելույթ կունենա և առաջիկա անելիքների մասին հստակ ծրագիր կներկայացնի. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Մեր քայլերի հաջորդականության մասին կխոսենք առաջիկա՝ դեկտեմբերի 5-ի հանրահավաքին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Այդ հանրահավաքին Վազգեն Մանուկյանը ելույթ կունենա և առաջիկա անելիքների մասին հստակ ծրագիր կներկայացնի», - ասաց Վանեցյանը։
Նրա խոսքով՝ Ազգային ժողովում պետք է լուծվի նոր վարչապետի ընտրության հարցը։
«Այսօր կա այդ պահանջը, պարզապես պետք է շարունակենք մեծացնել հանրային ճնշման մեխանիզմները և կարճ ժամանակահատվածում ԱԺ-ում եղած պատգամավորները դուրս կգան իրենց ներքին վախերից և կքվեարկեն ժողովրդի թեկնածուի օգտին», - նշեց Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք, որ ընդդիմադիր 17 կուսակցություններն այսօր նիստ են հրավիրել, ձևավորել «Հայրենիքի փրկության խորհուրդ» և որոշել որպես վարչապետի միասնական թեկնածու առաջադրել Վազգեն Մանուկյանին։

Вазген Манукян выступит на митинге 5 декабря и представит четкую программу предстоящих действий – Артур Ванецян
03/12/2020 17:26
Мы поговорим о поочередности наших шагов на предстоящем 5 декабря митинге, заявил сегодня в беседе с журналистами председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Вазген Манукян выступит на этом митинге и представит четкую программу предстоящих действий», - сказал Артур Ванецян.
По его словам, вопрос избрания нового премьер-министра должен быть решен в Национальном Собрании.
«Сегодня налицо такое требование, просто мы должны продолжать усиливать механизмы общественного давления и депутаты парламента преодолеют свой внутренний страх и проголосуют за кандидата от народа», - отметил Артур Ванецян.
Напомним, 17 оппозиционных партий создали Национальное движение спасения родины, первое заседание совета которого состоялось сегодня. На заседании принято решение выдвинуть на пост премьер-министра переходного правительства Армении кандидатуру Вазгена Манукяна.