Դեկտեմբերի 5-ի հանրահավաքին Վազգեն Մանուկյանը ելույթ կունենա և առաջիկա անելիքների մասին հստակ ծրագիր կներկայացնի. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Մեր քայլերի հաջորդականության մասին կխոսենք առաջիկա՝ դեկտեմբերի 5-ի հանրահավաքին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Այդ հանրահավաքին Վազգեն Մանուկյանը ելույթ կունենա և առաջիկա անելիքների մասին հստակ ծրագիր կներկայացնի», - ասաց Վանեցյանը։
Նրա խոսքով՝ Ազգային ժողովում պետք է լուծվի նոր վարչապետի ընտրության հարցը։
«Այսօր կա այդ պահանջը, պարզապես պետք է շարունակենք մեծացնել հանրային ճնշման մեխանիզմները և կարճ ժամանակահատվածում ԱԺ-ում եղած պատգամավորները դուրս կգան իրենց ներքին վախերից և կքվեարկեն ժողովրդի թեկնածուի օգտին», - նշեց Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք, որ ընդդիմադիր 17 կուսակցություններն այսօր նիստ են հրավիրել, ձևավորել «Հայրենիքի փրկության խորհուրդ» և որոշել որպես վարչապետի միասնական թեկնածու առաջադրել Վազգեն Մանուկյանին։

Opposition to speak about coming actions at December 5 rally
The opposition will speak about the successiveness of the steps at December 5 rally, leader of Homeland party Artur Vanetsyan told the reporters today.
“At the rally Vazgen Manukyan will deliver a speech and present a clear program of the coming actions,” Vanetsyan said.
He stressed that the issue of election of new prime minister must be decided at the National Assembly.
“Today we have this demand, we must simply continue increasing the public pressure mechanisms and in short period of time the lawmakers of the NA must leave their inner fears and vote in favor of people’s candidate,” Vanetsyan said.