Վարչապետ ընտրվելու դեպքում Վազգեն Մանուկյանը լինելու է ապակուսակցական. Վանեցյանը մանրամասներ է ներկայացրել (Տեսանյութ)
03/12/2020 16:07
17 կուսակցությունների շարքն այսօր ընդլայնվեց. ձևավորվեց «Հայրենիքի փրկության խորհուրդ» և որոշում կայացվեց առաջադրել Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությունը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Վազգեն Մանուկյանն ունի այն փորձառությունը և անցած ճանապարհը, որ որոշել ենք առաջադրել իրեն։ Վազգեն Մանուկյանը, վարչապետ ընտրվելու դեպքում, կասեցնելու է իր կուսակցական գործունեությունը, լինելու է ապակուսակցական վարչապետ, որոշակի ժամանակ անց պարտավորվելու է անցկացնել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ, որին ինքը չի մասնակցելու և չի աջակցելու որևէ քաղաքական ուժի», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա նշեց՝ դա այն հիմնական պատճառներից էր, որոնք թույլ են տվել որոշում կայացնել և առաջադրել Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությունը։
Վանեցյանի խոսքով՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների դեպքում անպայման մասնակցելու է նաև իր ղեկավարած կուսակցությունը։

В случае избрания Вазген Манукян приостановит партийную деятельность и будет беспартийным премьер-министром – Артур Ванецян
03/12/2020 16:58
Ряды 17 оппозиционных партий сегодня пополнились, создан «Совет спасения Родины» и принято решение выдвинуть на пост премьер-министра кандидатуру Вазгена Манукяна, заявил в беседе с журналистами председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Вазген Манукян обладает опытом и прошел славный путь, поэтому мы решили выдвинуть его. В случае избрания премьер-министром, Вазген Манукян приостановит свою партийную деятельность, будет беспартийным премьер-министром, а через некоторое время он обязуется провести внеочередные парламентские выборы, в которых он не будет участвовать и не будет поддерживать какую-либо силу», - сказал Артур Ванецян.
Он отметил, что это стало одной из основных причин, позволившей принять решение и выдвинуть кандидатуру Вазгена Манукяна.
По его словам, возглавляемая им партия «Родина» обязательно будет участвовать в случае проведения внеочередных парламентских выборов.