«Փաստ». Մանե Թանդիլյանի նշանակումը տարակուսանք է առաջացրել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում
03/12/2020 09:35
«Փաստ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով, Մանե Թանդիլյանի նշանակումը հատկապես տարակուսանքով են ընդունել Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում: Այստեղ նրան հիշում են որպես ամենաչհաջողված նախարարներից մեկը:
Նախարարության աշխատակիցները հիշում են, որ իր նախարար եղած ժամանակ Թանդիլյանը բացարձակ չի տիրապետել իրավիճակին, կամայական ու հակասական որոշումներ է կայացրել, աչքի է ընկել պրոֆեսիոնալիզմի ու կառավարչական հմտությունների իսպառ բացակայությամբ:
Նախարարությունում աշխատող թերթի զրուցակիցներից մեկը նշում էր, որ ԱՍՆ աշխատակազմում զարմացած են, թե Հայաստանում իր պաշտոնավարման ժամանակ ձախողված նախարարն ինչով կարող է օգտակար լինել ներկայում սոցիալական ահռելի խնդիրներ ունեցող Արցախին։

«Паст»: Назначение Мане Тандилян вызвало недоумение в министерстве труда и социальных вопросов Армении
03/12/2020 11:04
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что назначение Мане Тандилян вызвало недоумение в министерстве труда и социальных вопросов Армении. Здесь ее помнят как одну из самых неудавшихся министров.
Сотрудники министерства помнят, что в период деятельности на посту министра Мане Тандилян абсолютно не владела ситуацией и принимала противоречивые решения, бросалась в глаза полным отсутствием профессионализма и управленческих навыков.
В беседе с корреспондентом издания один из сотрудников министерства отметил, что в аппарате министерства удивлены, чем может быть полезна провалившая сферу в период своей деятельности министр для Арцаха, где в настоящее время есть огромные социальные проблемы.