Ադրբեջանը նախատեսում է երկրում ռազմական դրությունը վերացնել դեկտեմբերի 12-ից
Ադրբեջանի խորհրդարանը դեկտեմբերի 11-ին նախատեսում է քննարկել երկրի նախագահի հրամանագիրը՝ դեկտեմբերի 12-ից ռազմական դրությունը չեղյալ հայտարարելու մասին:
«Ռազմական դրությունը նախատեսվում է վերացնել դեկտեմբերի 12-ին ժամը 00:00-ից: Համապատասխան փաստաթուղթը կքննարկվի խորհրդարանի լիագումար նիստում դեկտեմբերի 11-ին», - նշել են խորհրդարանում:
Ադրբեջանը երկրում ռազմական դրություն է մտցրել սեպտեմբերի 28-ից՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում սեպտեմբերի 27-ին ռազմական գործողությունների բռնկման հետ:

Азербайджан планирует с 12 декабря снять военное положение в стране
Парламент Азербайджана на заседании 11 декабря планирует рассмотреть указ президента страны о снятии с 12 декабря военного положения, сообщили агентству «Интерфакс-Азербайджан» в парламенте.
«Военное положение планируется снять 12 декабря с 00:00. Соответствующий документ будет рассмотрен на пленарном заседании парламента 11 декабря», - отметили в парламенте.
Азербайджан с 28 сентября ввел военное положение в стране в связи с началом 27 сентября боевых действий в зоне нагорно-карабахского конфликта.