Ռուսաստանն առաջարկել է Ղարաբաղում մարդասիրական կենտրոնը դարձնել միջազգային
Լեռնային Ղարաբաղի մարդասիրական արձագանքման կենտրոն ստեղծելու գործնական ասպեկտները քննարկվում են, հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Մենք խոսեցինք նաև մարդասիրական արձագանքման կենտրոն ստեղծելու հետ կապված հարցերի մասին. դա նախագահ Պուտինի նախաձեռնությունն է: Մենք առաջարկել ենք այս կենտրոնը դարձնել միջազգային՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի մասնակցությամբ», - ասել է Լավրովը՝ հայ գործընկերոջ հետ բանակցություններին հաջորդած ճեպազրույցում:
«Այժմ քննարկվում են այս նախաձեռնության հետ կապված գործնական հարցեր. դրա իրականացմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի շատ նախարարություններ և գերատեսչություններ», - նշել է նա:

The practical aspects of the creation of humanitarian response center of Nagorno Karabakh are being discussed, Russia’s foreign minister Sergey Lavrov said on Monday.
“We have also talked about the issues on creating humanitarian response center. It is the initiative of president Putin. We have offered to turn the center into international one with the participation of Armenia and Azerbaijan,” Lavrov said at the joint press conference with Armenia’s FM.
“Now practical issues regarding the initiative are being discussed. Many Russian ministries and departments will participate in its implementation,” he stressed.