Աֆղանստանի հարավում պայթյունի հետևանքով տուժել է ավելի քան 30 մարդ
Առնվազն 33 մարդ է վիրավորվել Աֆղանստանի հարավային Քանդահար նահանգում ականապատ մեքենայի պայթյունի հետևանքով: Այս մասին հայտնում է 1TV հեռուստաալիքը հղում անելով տեղական իշխանություններին:
Նրանց տվյալով՝ պայթյունը տեղի է ունեցել Դաման նահանգի ոստիկանության գլխավոր վարչության մոտ: Տուժածների թվում կա 11 ոստիկան, 22 քաղաքացիական անձ: TOLOnews հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ վիրավորվել է տեղի ոստիկանության պետը:
Աֆղանստանի այս շրջանում գործող ծայրահեղական խմբավորումներից ոչ մեկը դեռ չի ստանձնել կատարվածի պատասխանատվությունը:

Более 30 человек пострадали при взрыве на юге Афганистана
По меньшей мере 33 человека получили ранения в результате взрыва заминированного автомобиля в южной афганской провинции Кандагар. Об этом сообщает телеканал 1TV со ссылкой на местные власти.
По их данным, взрыв произошел около главного полицейского управления провинции Даман. Среди пострадавших - 11 полицейских и 22 гражданских лица. По данным телеканала TOLOnews, ранен глава местной полиции.
Ни одна из экстремистских группировок, действующих в этом регионе Афганистана, до сих пор не взяла на себя ответственность за произошедшее.