Փոխմարզպետը հերքում է, արավուսցիներն՝ ահազանգում. ադրբեջանցիներն իրենց պահուստային ֆոնդի հողերը խլում են (Տեսանյութ)
Խորհրդարանի ամբիոնից ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանն ահազանգ հնչեցրեց Սյունիքի Արավուս համայնքից: Մի խումբ բնակիչներ պատգամավորին տեղեկացրել են, որ Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղու ձախ հատվածում գտնվող իրենց համայնքի պահուստային ֆոնդի հողն ադրբեջանցիներն իրենցից խլում են:
«Մարդիկ մենակ են մնացել իրենց հոգսի հետ և ինձ հետ զրույցում պահանջում էին պետության ներկայացուցչի», - ասաց Թովմասյանը:
Փոխմարզպետը հայտարարել է՝ հայկական կողմից տարածքներ չեն զիջվել: Մինչդեռ պատգամավորը բարձրաձայնում է, որ հերքումը հեռու է իրականությունից:

Жители села Аравус сообщают, что азербайджанцы отбирают у них земли – Тагуи Товмасян (Видео)
Депутат парламента Армении Тагуи Товмасян обратилась сегодня на заседании к проблеме, с которой столкнулись жители общины Аравус Сюникской области Армении.
Группа жителей села сообщила депутату, что азербайджанцы отбирают у них земли резервного фонда общины с правой стороны магистрали Горис – Степанакерт.
«Люди остались один на один со своими проблемами, они требуют представителя власти», - сказал Тагуи Товмасян.
Заместитель губернатора области заявил, что с армянской стороны территории не уступали. Между тем, депутат утверждает, что это опровержение не соответствует действительности.