Այս իշխանության հետ հնարավոր չէ չեզոքացնել մեզ սպասվող աղետը. պահանջում ենք վարչապետի և կառավարության հրաժարականը. Էջմիածնի ավագանու անդամ
08/12/2020 16:11
Էջմիածնի ավագանու անդամ Սուրեն Մուրադյանը պահանջում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու ողջ կառավարության հրաժարականը: Նրա խոսքով՝ այս իշխանության հետ հնարավոր չէ չեզոքացնել սպասվող աղետը: Այդ մասին Մուրադյանը գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Պատերազմի առաջին օրերից մենք միասնական կերպով արժանապատիվ կռիվ ենք տվել ինչպես ճակատում, այնպես էլ թիկունքում։ Հայրենիքի համար այս ճակատագրական օրերին բազմաթիվ հարցեր մինչ այժմ մնացել են անպատասխան և չլուծված։ ՀՀ սահմանի հետ կապված մի շարք հարցեր վիճելի են: Հայաստանի ու Արցախի համար այս վճռորոշ պահին պետք է ճակատագրական որոշումներ կայացվեն», - նշել է նա՝ ավելացնելով, որ մենք կորցրել ենք Արցախի զգալի մասը, ունենք հազարավոր զոհեր, գերիներ, անհետ կորածներ և բազմաթիվ խնդիրներ, որոնց լուծման բեռը շարունակում է մնալ համայնքների ուսերին։
Ըստ ավագանու անդամի՝ մինչև հիմա ոչ մի հարց չի լուծվել պետական մակարդով, քանի որ կառավարման ամբողջ համակարգն այս օրերին անգործության է մատնված.
«Յուրաքանչյուր րոպեն արժևորելով՝ անհրաժեշտ է այնպիսի լուծումներ գտնել, որոնց արդյունքում նոր անդառնալի հետևանքներ չունենանք։ Ստեղծված իրավիճակում ամեն օր էլ ավելի ենք համոզվում, որ այս իշխանության հետ հնարավոր չէ չեզոքացնել մեզ սպասվող աղետը, ուստի պահանջում ենք վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ողջ կառավարության հրաժարականը։ Սա քաղաքական շահարկումների խնդիր չէ, այլ հայրենիքի փրկության: Ուստի այսօրվա հապաղումը կարող է դառնալ վաղվա անդառնալի աղետի սկիզբը»:

Эта власть не в состоянии нейтрализовать надвигающееся бедствие, требую отставки премьер-министра Никола Пашиняна и всего правительства – член Совета старейшин Эчмиадзина
08/12/2020 19:26
Член совета старейшин Эчмиадзина Сурен Мурадян требует отставки премьер-министра Никола Пашиняна и всего правительства. Об этом Сурен Мурадян написал на своей странице в Facebook.
Он отметил, что с первого дня войны армянский народ с честью вел войну как на фронте, так и в тылу.
«Многочисленные вопросы в эти судьбоносные для родины дни до сих пор остаются без ответа и нерешенными. В этот решающий для Армении и Арцаха час должны приниматься судьбоносные решения», - отметил он, добавив, что потеряна значительная часть Арцаха, есть тысячи погибших, пленных и без вести пропавших, множество проблем остаются нерешенными.
По словам члена Совета старейшин, до сих пор ни один вопрос не решен на государственном уровне, поскольку система государственного управления в эти дни бездействует.
«Каждая минута ценна, необходимо найти такие решения, в результате которых у нас не будет новых необратимых потерь. В создавшейся ситуации с каждым днем я все больше убеждаюсь, что эта власть неспособна нейтрализовать надвигающееся бедствие, посему требую отставки премьер-министра Никола Пашиняна и всего правительства. Это вопрос спасения Родины, а не политических спекуляций. Сегодняшнее промедление может стать началом завтрашней необратимой катастрофы», - отметил Сурен Мурадян.