Սրանք մնում են միայն այն բանի համար, որ Զանգեզուրն էլ տան. Ռեժիսոր
Մենք մարիոնետային պետություն ենք, մենք այդպես էլ անկախություն ու անկախության տեր չունեցանք: Մեզնով զբաղվում են բոլորը, բացի մեզնից, մտավորականների հավաքի ժամանակ նշեց ռեժիսոր Լևոն Դիվանյանը:
«Մենք մնացինք մարիոնետային պետություն, որովհետև անտեր երկիր ենք: Անտեր նշանակում է, որ դու չես կարող որոշում կայացնել: Ումի՞ց ենք ինչ պահանջում: Մենք տեր չունենք, Հայաստան էլ չունենք: Ո՞ւմ մտքով կանցներ, որ Արցախը կհանձնեին, հիմա Զանգեզուրն են տանելու, ո՞վ է տեր կանգնելու: Սրա՞նք. իհարկե ոչ: Սրանք մնում են միայն այն բանի համար, որ Զանգեզուրն էլ տան», - ասաց բանախոսը:
Ռեժիսորի համոզմամբ՝ Հայաստանում շատ հարմար վարչապետ է կառավարում, և սա շատ լավ առիթ է՝ երկիրը մաս-մաս անելու և բաժանելու:

They remain to hand over Zangezur as well – director
We are a marionette state and have not succeeded to gain independence, all deal with us, but us, director Levon Divanyan said at the meeting with the intellectuals.
“We remained a marionette state, because we have no owner. Ownerless means that you cannot make decisions. Who from do we demand? We have no owner, we don’t have Armenia either. Who would have thought that they would hand over Artsakh? Now they will take Zangezur. Who will stand for it? These ones? Of course not. They stay to hand over Zangezur too,” he said.
The director expressed conviction that a very convenient prime minister manages Armenia and it is a good occasion to make the country part-part and divide.