Հիմա մենք ծնկի իջած, ողորմություն ենք խնդրում այս ու այն երկրից, բայց պետք է ոտքի կանգնել. Վազգեն Մանուկյան (Տեսանյութ)
Մեր պայքարը քաղաքական պայքար չէ, մեր պայքարն իշխանափոխության պայքար չէ, այլ ազգային պայքար, որը մղել ենք և՛ 200 տարի առաջ, և՛ 1000 տարի առաջ, ԱԺ-ի դիմաց հանրահավաքի ժամանակ ասաց ընդդիմության վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը:
«Նույնն է: Օտարի միջոցով կոտորվել է մեր ամբողջպետությունը: Այն, ինչ արվեց Արցախի հետ շարունակելու են անել Հայաստանի հետ: Մենք այս տարածաշրջանի միակ հաղթած պետությունն էինք, համարվում էինք ամենահզոր բանակն ունեցողը: 2.5 տարում այդ ամենը ոչնչացավ», - ասաց նա՝ հիշեցնեով, որ բանակն իր պաշտոնավարման օրոք է հաղթանակ տարել, և ինքն այժմ էլ պատրաստ է առաջնորդելու ժողովրդին՝ հաղթանակ կերտելու:
Վազգեն Մանուկյանի խոսքով՝ հիմա մենք, ծնկի իջած, ողորմություն ենք խնդրում այսուայն երկրից:
«Գնանք միասին, կհաղթենք: Սա երկար տևել չի կարող: Առջևում տեսնում եմ, թե ինչպես ենք արդար ու հզոր պետություն դառնալու: Բոլորս դեպի հաղթանակ», - ասաց վարչապետի թեկնածուն:

We must stand up and head to victory – united opposition candidate
Our fight is not a political one, our fight is not for change of power, but our fight is national fight which we waged both 200 years ago and 100 years ago, united opposition candidate Vazgen Manukyan said at the rally outside the NA building today.
“It is the same. The stranger ruined the whole our state. What was done to Artsakh will continue to be done with Armenia. We were the only victorious state of the region, we were considered the state having the most powerful army. Everything was eliminated in 2,5 years,” Manukyan said, reminding that the army won when he was in the office and now he is ready to lead the people in their path of erecting a victory.
“Now we are begging mercy from this or that state. Let’s go and win together. This cannot last long. I see in future how we are becoming a fair and powerful state. All to victory,” the candidate said.