Իշխանությունն ասում է՝ պետք է Ադրբեջանի հետ հարաբերություններ հասատվեն, առևտուր արվի. դուք հո չե՞ք գժվել. Աբովյան
09/12/2020 17:21
Պատերազմում պարտվել է ոչ թե հայ ժողովուրդը, այլ Նիկոլ Փաշինյանն՝ իր իշխանության հետ, ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ցույցի ժամանակ ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Արման Աբովյանը:
«Իշխանությունն ասում է՝ պետք է Ադրբեջանի հետ հարաբերություններ հասատվեն, առևտուր արվի: Դուք հո չե՞ք գժվել, հասկանո՞ւմ եք՝ ինչ եք խոսում: Թուրքկաան հեռուստատեսությամբ ՀՀ քարտեզն են ցույց տալիս, որտեղ Սյունիքն Ադրբեջանի կազմում է», - ասաց պատգամավորը՝ շեշտելով, որ այլ ասելիք կամ պահանջ չունեն Փաշնյանից, քան նրա հեռանալը:

Власть заявляет о необходимости установления отношений с Азербайджаном, о торговле. Вы, что с ума сошли – Арман Абовян
09/12/2020 18:41
Войну проиграл не армянский народ, а Никол Пашинян вместе со своей властью, заявил сегодня в ходе акции протеста перед Национальным Собранием Армении депутат фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян.
«Власть заявляет, что с Азербайджаном должны быть установлены дипломатические отношения, нужно торговать. Вы что, с ума сошли? Вы понимаете, о чем говорите? По турецкому телевидению показывают карту Армении, на которой Сюник находится в составе Азербайджана», - заявил депутат.
Арман Абовян отметил, что они требуют от Пашиняна только одного – отставки.
«Никому не удастся поставить нас на колени, сколько бы ни пытались сломать спину армянскому народу», - сказал Арман Абовян.