Այո՛, շարունակում եմ մնալ այն կարծիքին, որ Ղարաբաղի հարցի լուծումը պետք է ընդունելի լինի Հայաստանի, Արցախի ու Ադրբեջանի ժողովուրդների համար. Փաշինյան (Տեսանյութ)
09/12/2020 17:54
Խորհրդարանում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ «Լուսավոր Հայաստանից» Արկադի Խաչատրյանը վարչապետից հետաքրքրվեց՝ շարունակու՞մ է մնալ այն կարծիքին, որ Արցախի խնդրի լուծումը պետք է բավարարի Արցախի, Հայաստանի ու Ադրբեջանի ժողովուրդներին, ինչպե՞ս է տեսնում Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքը և ո՞ր սահմաններում պետք է դա տեղի ունենա՝ ներկայի՞ս, պատմակա՞ն, թե՞ նախապատերազմական:
«Այո՛, շարունակում եմ մնալ այն կարծիքին, որ Ղարաբաղի հարցի լուծումը պետք է ընդունելի լինի Հայաստանի, Արցախի ու Ադրբեջանի ժողովուրդների համար», - ասաց Փաշինյանն՝ ավելացնելով, որ մյուս հարցերը բանակցային նրբություններ են, որոնք պետք է ճիշգրտվեն:

Да, я продолжаю считать, что решение по Карабаху должно быть приемлемым для народов Армении, Арцаха и Азербайджана – Никол Пашинян
09/12/2020 19:21
Сегодня в ходе правительственного часа депутат фракции «Светлая Армения» Аркадий Хачатрян поинтересовался у премьер-министра, продолжает ли он считать, что решение карабахского конфликта должно удовлетворять народы Арцаха, Армении и Азербайджана, как он представляет реализацию права народа Арцаха на самоопределение и в каких границах это состоится – в нынешних, исторических или довоенных.
«Да, я продолжаю считать, что решение по Карабаху должно быть приемлемым для народов Армении, Арцаха и Азербайджана», - сказал Никол Пашинян, добавив, что другие вопросы – это переговорные нюансы, которые должны быть уточнены.