Ֆրանսիայում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով հինգ մարդ է զոհվել
Ֆրանսիայի արևելքում գտնվող Սավոյա դեպարտամենտում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով հինգ մարդ է զոհվել, հայտարարել է պրեֆեկտ Պասկալ Բոլոն:
Ֆրանսիայի օդային ծառայության (SAF) ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել երեքշաբթի՝ ժամը 19:00-ին (Երևանի ժամանակով՝ 22:00-ին): Դրանում եղել է SAF-ի անձնակազմի չորս անդամ և երկու փրկարար: Agence France-Presse-ի փոխանցմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել 1,8 հազար մետր բարձրության վրա:
BFMTV-ով հեռարձակված մամուլի ասուլիսում Բոլոն պարզաբանել է, որ ուղղաթիռի օդաչուին հաջողվել է դուրս հանել: Նա գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում:

При крушении вертолета во Франции погибли пять человек
При крушении вертолета в департаменте Савойя на востоке Франции погибли пять человек, заявил префект Паскаль Боло.
Летательный аппарат французской воздушной службы (SAF) разбился около 19:00 (21:00 мск) во вторник. На борту находились четыре сотрудника SAF и двое спасателей. По информации Франс Пресс, инцидент произошел на высоте 1,8 тысячи метров.
На пресс-конференции, показанной по телеканалу BFMTV, Боло уточнил, что пилот вертолета успел катапультироваться. Он находится в крайне тяжелом состоянии.