«Հաղթելու ենք» վերտառությամբ գովազդների շարքի տպագրությունն ու մյուս ծախսերը հոգացել են գովազդային վահանակները տնօրինող կազմակերպությունները
09/12/2020 12:35
Պատերազմի օրերին մայրաքաղաքում տեղադրված «Հաղթելու ենք» վերտառությամբ գովազդների շարքը ճանաչվել է սոցիալական գովազդ, Aysor.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան ասացին Երևանի քաղաքապետարանից։
Հարցին, թե որքա՞ն գումար է ծախսվել բաներների տպագրության, դրանց տեղադրման համար և ի՞նչ աղբյուրներից են կատարվել գնումները, Երևանի քաղաքապետարանից հայտնեցին.
«Քանի որ ճանաչվել է սոցիալական գովազդ, դրանց տպագրությունն ու մյուս ծախսերը հոգացել են գովազդային վահանակները տնօրինող կազմակերպությունները, ինչից ելնելով գնման ընթացակարգ չի գործել»։

Все расходы на изготовление рекламных баннеров с лозунгом «Мы победим» взяли на себя компании-владельцы рекламных щитов
09/12/2020 13:35
Установленные в дни войны в столице рекламные баннеры с лозунгом «Мы победим» являются социальной рекламой, сообщили в мэрии Еревана в ответ на запрос Aysor.am.
На вопрос, какая сумма была потрачена на печатание баннеров, их установку и из каких источников осуществлялось финансирование, в мэрии Еревана ответили:
«Поскольку реклама являлась социальной, расходы на печатание и другие затраты произведены организациями, которые распоряжаются рекламными щитами, посему процедура закупки не проводилась».