Ռուս սենատոր. Փաշինյանը, հայտարարելով Ղարաբաղի հարցում «անորոշությունները պարզելու» համար բանակցությունների մասին, ցանկանում է պահպանել իշխանությունը
09/12/2020 22:31
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հայտարարելով ղարաբաղյան համաձայնագրի «անորոշությունները պարզելու» համար նախանշված բանակցությունների մասին, ձգտում է ամրապնդել իր դիրքերը և մեղմել երկրում առկա քաղաքական ճգնաժամը, հայտարարել է ՌԴ Դաշնության խորհրդի միջազգային կոմիտեի անդամ Սերգեյ Ցեկովը:
Փաշինյանը՝ այսօր ելույթ ունենալով խորհրդարանում, նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարությանը լրացուցիչ փաստաթղթեր չկան, բայց առաջիկայում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան, և կան անորոշություններ, որոնք պետք է հստակեցվեն:
«Փաշինյանը, իր հայտարարություններով «անորոշությունների» հնարավոր հստակեցման մասին, ցանկանում է մեղմել երկրում առկա քաղաքական ճգնաժամը, պահպանել իշխանությունը և մի փոքր հանգստացնել նրանց, ովքեր դեմ են հանդես գալիս հրադադարի պայմաններին», - հայտարարել է նա РИА Новости-ին:

Пашинян, заявляя о переговорах для «уточнения неопределенностей» по Карабаху, хочет сохранить власть - российский сенатор
09/12/2020 22:23
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, заявляя о намеченных переговорах для «уточнения неопределенностей» по карабахскому договору, стремится укрепить свои позиции и смягчить политический кризис в стране, считает член международного комитета Совета федерации Сергей Цеков.
Пашинян, выступая сегодня в парламенте, отметил, что никаких дополнительных документов к заявлению по Нагорному Карабаху нет, но в ближайшее время ожидается визит в регион сопредседателей Минской группы ОБСЕ, и есть неопределенности, которые нужно уточнить.
«Пашинян своими заявлениями о возможном уточнении «неопределенностей» хочет смягчить политический кризис в стране, сохранить власть и немного успокоить тех, кто выступал против условий перемирия», - заявил он РИА Новости.