Մենք կշարժվենք առաջ, կկառուցենք մեր երազանքի հայրենիքը, կկերտենք մեր սերունդների ապագան. Արայիկ Հարությունյան
10/12/2020 09:51
Այսօր ԼՂՀ պետական անկախության մասին հանրաքվեի և Սահմանադրության օրն է:
«Թե՛ 1991 թվականին և թե՛ 2006-ին տեղի ունեցած հանրաքվեների միջոցով մեր ժողովուրդը մեկ անգամ ևս հաստատել է սեփական հողի վրա ապրելու և արարելու, հայրենի երկիրը շենացնելու և զորացնելու իր կամքն ու վճռականությունը:
Այսօր էլ մեր նպատակներն ու ձգտումները նույնն են, որոշումը՝ անփոփոխ:
Պետականաշինության բարդ ու դժվարին ճանապարհին մենք հաղթահարել ենք բազում փորձություններ ու դժվարություններ, ունեցել ենք անդառնալի կորուստներ, բայց միշտ մնացել ենք անսասան ու անկոտրում, ուժեղ ու հաստատակամ: Ծանրագույն մարտահրավերների առջև ենք կանգնել հատկապես վերջին ամիսներին՝ առերեսվելով անդառնալի ու ցավալի կորուստների, սակայն մեր ճամփան անշեղ է, մեր կամքը՝ ավելի ու ավելի ամուր:
Եվ այսօր էլ, մեր մեջ պահելով անասելի ցավն ու կսկիծը, օր օրի բուժելով արյունահոսող վերքերը, մենք կշարժվենք առաջ, կկառուցենք մեր երազանքի Հայրենիքը, կկերտենք մեր սերունդների ապագան:
Զորություն, օրհնանք ու խաղաղություն յուրաքանչյուրիդ ընտանիքներին», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։

We will move forward, build the Homeland we are dreaming of - Artsakh President
Addressing the people on this occasion Artsakh President Arayik Harutyunyan stressed that both in 1991 and 2006 the people confirmed their will and determination to live, create on its own land.
“Today too our goals and aspirations are the same, the decision unchanged. On the difficult way of state building we overcame numerous trials and difficulties, had irreversible losses but have always stayed unshakable and unbreakable, strong and persistent. We have faced harshest challenges especially in the recent months facing irreversible and painful losses, but our path is direct, our will - stronger. Today as well keeping this unspeakable pain and grief, healing our bleeding wounds day by day we will move forward, build the Homeland we are dreaming of, will erect the future of our generations,” Harutyunyan wrote on Facebook.