Նիկոլ Փաշինյանի ռեժիմը բռնություն է կիրառում իր հրաժարականը պահանջող համայնքների ղեկավարների ու ավագանիների նկատմամբ. հայտարարություն
10/12/2020 16:41
Նիկոլ Փաշինյանի ազգադավ բռնապետական ռեժիմը, հոգեվարքի ցնցումների մեջ փորձելով երկարաձգել իր գոյությունը, բռնաճնշումներ է գործադրում Հայաստանի Հանրապետության այն համայնքների ղեկավարների և ավագանիների անդամների նկատմամբ, ովքեր հայրենադավ ու ծախու ռեժիմի անհապաղ հրաժարականն են պահանջում, այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հայրենիքի» փրկության շարժումը։
«Փաշինյանին և մարզերում գործող նրա մանկլավիկներին, բռնակալի ապօրինի հրահանգներին հնազանդ և կամակատար դարձած որոշ ուժային կառույցների զգուշացնում ենք. չհանդգնե՛ք ահաբեկելով և ուժի սպառնալիքով լռեցնել համայնքների այն ներկայացուցիչներին, ովքեր իրենց արդար բողոքի ձայնն են բարձրացնում իշխող խմբի և նրա վարչապետի ազգակործան քաղաքականության դեմ:
Պահանջում ենք անհապաղ դադարեցնել ստահոդ լուրերի տարածումն ու կեղտոտ շանտաժի միջոցով համայնքների ներկայացուցիչների վարկաբեկման դատապարտված փորձերը:
Կոչ ենք անում Հայաստանի Հանրապետության այն համայնքների ղեկավարներին, որոնք դեռ չեն միացել Փաշինյանի հրաժարականի համաժողովրդական պահանջին, գիտակցել հայրենիքի առջև իրենց քաղաքական ու քաղաքացիական պատասխանատվությունը և պահանջել ազգադավ կառավարության հրաժարականը: Հայրենիքի փրկության շարժումը չի հանդուրժի ձեր նկատմամբ որևէ սպառնալիք և բռնի ուժի կիրառում», - ասված է հայտարարությունում։

Режим Никола Пашиняна начал репрессии против руководителей общин и членов Советов старейшин, требующих немедленной отставки предателя – заявление
10/12/2020 18:32
Антинациональный диктаторский режим Никола Пашиняна пребывая в агонии и  предсмертных судорогах, пытается продлить своего существования и начал репрессии против руководителей общин и членов Советов старейшин, требующих немедленной отставки предательского и продажного режима, говорится в распространенном партией «Родина» заявлении.
«Предупреждаем Пашиняна и некоторые силовые структуры, ставшие приспешниками и послушными исполнителями и незаконных указаний диктатора, – не смейте угрозами и насилием затыкать рот представителям общин, которые выражают свой справедливый протест против антинациональной политики правящей группы и ее премьер-министра.
Требуем немедленно прекратить распространение ложных сведений и осужденные на провал попытки дискредитации представителей общин путем грязного шантажа.
Призываем тех руководителей общин Республики Армения, которые пока не присоединились к всенародному требованию отставки Пашиняна осознать всю свою политическую и гражданскую ответственность и потребовать отставки правительства. Движение за спасение Родины не допустит, чтобы против вас применялись какие- либо угрозы и насилие», - говорится в заявлении.