Փաշինյանը պետք է նվիրեր մեր հայրենիքը հենց այն օրը, երբ կհրամայեր Ալիևը. հիմա էլ հերթական խորհրդանշական ստորացումը. Ղազինյան
Այս պատերազմում խորհրդանշական համընկնումներ շատ են: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը՝ ավելացնելով, որ Ադրբեջանի դրոշի օրը հանձնվեց Շուշին, ազգային հերոս Մոնթեի ծննդյան օրն առանց մարտերի Ադրբեջանին հանձնվեց Քարվաճառը:
«Վստահ եմ՝ կան շատ այլ խորհրդանշական նախօրոք ծրագրավորված ստորացումներ, որոնց լուռ համաձայնվել ու ենթարկվել է Նիկոլը: Կարող էր չէ՞ մեկ օր հետո կամ առաջ հանձնել Շուշին կամ Քարվաճառը: Բայց ո՛չ, նա պետք է նվիրեր մեր հայրենիքը հենց այն օրը, երբ կհրամայեր Ալիևը», - գրել է Ղազինյանը:
Նա նշել է նաև, իր ձևակերպմամբ՝ հերթական խորհրդանշական ստորացումը:
Այսպես, 1991 թվականի դեկտեմբերի 10-ին միջազգային դիտորդների ներկայությամբ անցկացված համաժողովրդական հանրաքվեն միահամուռ հաստատեց ԼՂՀ ազգաբնակչության կամքը` անկախության հռչակման վերաբերյալ: Իսկ 2020թ. դեկտեմբերի 10-ին բաքվում տեղի է ունենում Հայաստանի և Արցախի նկատմամբ տարած հաղթանակի զորահանդես՝ հատուկ ցուցադրելով մեր զինվորական տեխնիկան:
«Ադրբեջանում իրենց հաղթանակի համար պետք է երախտապարտ լինեն միայն Նիկոլ Փաշինյանին և նրա դավաճանների թիմին: Առանց ներքին դավաճանության այս պատերազմն ադրբեջանը չէր կարող հաղթել, նրանք լավ գիտեին հայկական զինված ուժերի հարվածի ցավն ու ծանրությունը: Այս օրը Հայաստանի պատմության մեջ կմնա որպես «ժողովրդի» խայտառակության օր», - գրել է կուսակցության նախագահը:

Никол Пашинян должен был подарить нашу Родину именно в тот день, в который приказал Алиев – Артур Казинян
10/12/2020 15:53
В этой войне много символических совпадений, написал на своей странице в Facebook председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян. Он отметил, что в день государственного флага Азербайджана был сдан город Шуши, в день рождения национального героя Монт Мелконяна Азербайджану был сдан без боя Карвачар.
«Уверен, что есть также много других заранее спланированных символических унижений, с которыми молча согласился и которым подчинился Никол. Ведь мог же он сдать Шуши или Карвачар на день раньше или позже. Но нет, он должен был подарить нашу родину именно в тот день, в который приказал Алиев», - написал Артур Казинян.
Он также представил очередной пример символического унижения.
Итак, на проведенном 10 декабря 1991 года в присутствии международных наблюдателей всенародном референдуме единогласно была подтверждена воля народа Нагорно-Карабахской Республики и провозглашена государственная независимость. А 10 декабря 2020 года в Баку проходит посвященный победе над Арменией и Арцахом военный парад с демонстрацией захваченной армянской военной техники.
«В Азербайджане должны быть благодарны за свою победу только Николу Пашиняну и его команде предателей. Без внутреннего предательства азербайджан не смог бы выиграть эту войну, они хорошо знали боль и тяжесть удара армянских вооруженных сил. Этот день останется в истории Армении как день "народного" позора», - написал Артур Казинян.