Եթե այս իշխանությունը մնա, մենք հանձնելու ենք Սյունիքը և «Բայրակթարները» դիմավորելու ենք Երևանում. Թևանյան
Մենք պետք է հասկանանք՝ Հայաստանն այս օրին հայտնվեց հիմարությա՞ն, թե՞ դավաճանության հետևանքով. հարցը բարձրացրեց կառավարության շենքի մոտ վարչապետի հրաժարականի պահանջով ակցիա իրականացնող քաղաքագետ Անդրանիկ Թևանյանը:
«Հեղափոխության օրերին ու դրանից հետո ասում էին՝ մենք պայքար ենք մղելու թալանչիների դեմ, հակակոռուպցիոն պայքարի արդյունքում ձեռք բերված գումարը օգտագործելու ենք թոշակի, աշխատավարձի համար: Պատերազմը ցույց տվեց, որ այդ իշխանությունը ոչ միայն չի պայքարում կոռուպցիայի դեմ, այլև խոշորագույն կոռուպցիոներ է, որի գինը դարձել են նաև մեր 5000 զոհերը», - ասաց նա:
Թևանյանի խոսքով՝ այդ ամենը պետք է բացահայտվի իշխանափոխությունից հետո ստեղծվելիք հանձնաժողովի գործունեության արդյունքում:
Նա նաև բարձրաձայնեց, որ փաստաթղթի ստորագրմամբ, հավատացնում են, որ կյանքեր են փրկել, բայց 5000 հոգու կյանք է խլվել.
«Թուրքերն ուզում են Հայաստանում պահել այն իշխանությանը, որի շնորհիվ նրանք տիրացան Արցախի 9 շրջանին: Եթե այս իշխանությունը մնա, մենք հանձնելու ենք Սյունիքը և թուրքական «Բայրակթարները» դիմավորելու ենք Երևանում»:

Если эта власть останется, нам придется сдать Сюник и встречать в Ереване турецкие «Байрактары» – участник акции протеста
Мы должны понять, что Армения оказалась в такой ситуации как в результате глупости, так и предательства, заявил сегодня один из участников акции протеста перед зданием правительства с требованием отставки Никола Пашиняна.
«Война продемонстрировала, что эта власть не только не ведет борьбу против коррупции, но сама является крупным коррупционером, в результате чего у нас есть 5000 погибших», - сказал он.
По словам участника митинга, все это должна расследовать созданная после смены правительства специальная комиссия.
Он отметил, что власть заявляет, будто подписанный документ спас жизни, однако в действительности у армянской стороны есть 5000 жертв.
«Турки хотят сохранить в Армении власть, благодаря которой они получили 9 районов Арцаха. Если эта власть останется, нам придется сдать Сюник и встречать турецкие «Байрактары» в Ереване», - сказал он.